Przejdź do głównej treści

Poszukiwani świadkowie potrącenia dziewczynki na przejściu dla pieszych

| kpp oborniki | Bezpieczeństwo

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się świadków wypadku na przejściu dla pieszych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 15 października 2019 pomiędzy godz. 12:20 a 12:40 na ul. Szymańskiego w Obornikach, w którym kierujący samochodem osobowym potrącił 10-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia.

Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i mają wiedzę na temat jego przebiegu proszone są o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Obornikach pod numerem: 61 29 7 5 200 lub najbliższą jednostką Policji.

 

6 maja przypada Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – to dobry moment, by przypomnieć, jak ważna jest rola dorosłych w kształtowaniu bezpiecznych nawyków u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Przed godziną 7:00 w okolicach Chodzieży (linia Poznań – Piła) doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem Kolei Wielkopolskich. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został ranny.
Policjanci z Obornik ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Sprawcą okazał się 24- letni mężczyzna. Za powyższy czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Droga wojewódzka w Chrustowie została odblokowana. Na miejscu są jednak nadal służby mundurowe.
Sprawca poniedziałkowej kradzieży pieniędzy z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego jest w rękach policji.
OSP Skrzetusz zbiera środki na zakup nowego sprzętu. W tym celu zorganizowała akcję zbierania starych elektronarzędzi. Sprzęt, który komuś jest niepotrzebny, albo po prostu zepsuty, można przekazać druhom ze Skrzetusza. W ten sposób będzie można pomóc jednostce z Gminy Ryczywół. 
Kierujący quadem zjechał z nieznanych przyczyn na drugi pas i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym - informuje podkomisarz Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Rogoźnie.