fbpx

O przemocy w szkole

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zorganizowali liczne spotkania z młodzieżą szkolną, gdzie tematem przewodnim była przemoc. Mamy nadzieję, że młodzież wyciągnie wnioski ze spotkań i będzie potrafiła właściwie zareagować na niewłaściwe zachowania.
Przemoc w rodzinie nadal jest jednym z najpoważniejszych zjawisk patologicznych. Wpływa negatywnie na rozwój dzieci i powoduje zaburzenie więzi rodzinnych. Ofiary ze strachu przed sprawcą, czy ze wstydu przed sąsiadami boją się o tym mówić. Przez lata biernie znoszą agresję, znęcanie psychiczne czy fizyczne. Bicie, kopanie, szarpanie, popychanie, wyzwiska – niestety tak wygląda życie codzienne w niektórych rodzinach. Ofiary dotknięte przemocą domową boją się zgłaszać przestępstwo. Stosowanie przemocy staje się więc tajemnicą ukrywaną w czterech ścianach. Przez lata znoszą agresję ze strachu przed sprawcą, wstydzą się przed sąsiadami, obawiają się utraty jedynego źródła utrzymania. A wystarczy jeden telefon na Policję, aby przerwać rodzinną tragedię.

W związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy policjanci z obornickiej komendy zorganizowali liczne spotkania z młodzieżą, gdzie tematem przewodnim była przemoc. Podczas spotkania mundurowi omówili formy i rodzaje przemocy, a także jakie konsekwencje prawne ponoszą sprawcy. W części zaplanowanych spotkań uczestniczył przedstawiciel Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach.

Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej przemocy, a także gdzie mogą szukać pomocy.