O przemocy w szkole

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zorganizowali liczne spotkania z młodzieżą szkolną, gdzie tematem przewodnim była przemoc. Mamy nadzieję, że młodzież wyciągnie wnioski ze spotkań i będzie potrafiła właściwie zareagować na niewłaściwe zachowania.
Przemoc w rodzinie nadal jest jednym z najpoważniejszych zjawisk patologicznych. Wpływa negatywnie na rozwój dzieci i powoduje zaburzenie więzi rodzinnych. Ofiary ze strachu przed sprawcą, czy ze wstydu przed sąsiadami boją się o tym mówić. Przez lata biernie znoszą agresję, znęcanie psychiczne czy fizyczne. Bicie, kopanie, szarpanie, popychanie, wyzwiska – niestety tak wygląda życie codzienne w niektórych rodzinach. Ofiary dotknięte przemocą domową boją się zgłaszać przestępstwo. Stosowanie przemocy staje się więc tajemnicą ukrywaną w czterech ścianach. Przez lata znoszą agresję ze strachu przed sprawcą, wstydzą się przed sąsiadami, obawiają się utraty jedynego źródła utrzymania. A wystarczy jeden telefon na Policję, aby przerwać rodzinną tragedię.

W związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy policjanci z obornickiej komendy zorganizowali liczne spotkania z młodzieżą, gdzie tematem przewodnim była przemoc. Podczas spotkania mundurowi omówili formy i rodzaje przemocy, a także jakie konsekwencje prawne ponoszą sprawcy. W części zaplanowanych spotkań uczestniczył przedstawiciel Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach.

Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej przemocy, a także gdzie mogą szukać pomocy.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież