Znęcał się nad psem. Zwierzę zdechło

Za znęcanie się ze skutkiem śmiertelnym nad psem mieszkaniec powiatu obornickiego stanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce 28 sierpnia. 29-latek znęcał się nad yorkiem w skutek czego pies zdechł. O sprawie powiadomiła policję właścicielka zwierzęcia, która zarazem była siostrą sprawcy. Prokurator wystąpił o dozór policyjny dla mieszkańca powiatu obornickiego.

Prawo polskie przewiduje w takiej sytuacji wysoką nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt (1000-100,000 zł), a w niektórych przypadkach nawet karę więzienia. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież