Obornicki weekend seniora z mundurowymi (foto)

14 września br. oborniccy policjanci wraz z uczniami klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Objezierzu uczestniczyli w Obornickim Weekendzie Seniora podczas którego przypominali seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Weekend Seniora to wydarzenie dedykowane najstarszym mieszkańcom gminy Oborniki. Program został zaprojektowany przez Obornicką Radę Seniorów, a przeprowadzony został przy współpracy Rady Seniorów z Obornickim Ośrodkiem Kultury, Obornickim Centrum Sportu, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Urzędem Miasta, Spółdzielnią Mieszkaniową, policją  i innymi instytucjami.

Podczas trwania obchodów policjanci rozmawiali na temat bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego. W tym obszarze skupiono się zarówno na aspekcie seniorów kierowców jak również w aspekcie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie rozmów policjanci zwracali uwagę by na drodze postępować rozważnie, upewnić się zanim wejdzie się na ulicę, korzystać z elementów odblaskowych, na jezdni ustępować pierwszeństwa pojazdowi. Funkcjonariusze przypomnieli również jak poruszać się bezpiecznie  na rowerze. Poza powyższą tematyką  przedstawiono również oszustwa jakie popełniane są na osobach starszych.

Mundurowi przedstawili również seniorom zagadnienia związane z zażywaniem narkotyków i tzw. „dopalaczy” a wszystko to po to aby mogli oni uświadamiać swoich najbliższych jakie konsekwencje prawne, ale także zdrowotne związane są z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili również zachowania ryzykowne podejmowane przez młodzież a dot. m.in. ucieczek z domu, palenia papierosów, spożywania alkoholu.

Nie zabrakło również tematyki związanej z przemocą w rodzinie.  W trakcie rozmów oborniccy policjanci przedstawili rodzaje przemocy z jakimi mogą się spotkać, aspekty prawne związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, a także gdzie mogą szukać pomocy.

Podczas trwania obchodów oborniccy policjanci rozdawali elementy odblaskowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Obornikach, poradniki  „Bezpieczne Życie Seniora” oraz wiele innych materiałów edukacyjno -informacyjnych.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2