fbpx

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

Oborniccy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym oraz skrajnie nieodpowiedzialną kobietę, która kierowała samochodem osobowym na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze apelują o trzeźwą i bezpieczną jazdę.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.

Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy była 41-letnia mieszkanka powiatu obornickiego, kierująca osobowym samochodem marki Peugeot. Kobieta została zatrzymana przez patrol drogówki na terenie gminy Oborniki tuż po godzinie 11:00. Pomiar prędkości wskazał u niej 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Następnym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 38-letni mieszkaniec Poznania kierujący samochodem marki BMW. Mężczyzna został zatrzymany przez obornicką drogówkę w miejscowości Ludomy około godziny 20.00 Pomiar prędkości wskazał u niego 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy kierowcy otrzymali z rąk policjantów wysokie mandaty i punkty karne. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Pomimo wielu apelów policji o trzeźwą jazdę nadal na naszych drogach można spotkać skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. Jednym z nich okazała się 57-letnia mieszkanka gminy Obornik, która kierowała samochodem osobowym marki Suzuki na „podwójnym gazie”. Kierująca została zatrzymana na terenie Obornik. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialna kobieta za swoje czyny odpowie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc na „podwójnym gazie” czy też za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.