Pożar zboża w Gościejewie (foto)

Do groźnego pożaru zboża doszło 22 lipca w Gościejewie.

Zgłoszenie o pożarze zboża włynęło po godz. 11:00. Na miejsce zdarzenie zadysponowanych zostało kilka zastępów straży pożarnej. Spłonęło ok. 10 ha zboża. Źródło ognia prawdopodobnie znajdowało się w kombajnie. Maszyna zdołała zjechać z pola.

Walkę z żywiołem nie ułatwiał wiatr, który pomagał się przemieszczać ogniowi. Sytuacja była na tyle niebezpieczana, że w niewielkiej odległości od zdarzenia znajdowały się budynki mieszkalne i gospodarcze. Bardzo ważną rolę w walce z żywiołem odegrali rolnicy, którzy pługami ograniczali rozprzestrzenianie się ognia. Podkreślił to w rozmowie z naszą Redakcją druh Sebastian Rabsch - Komendant Miejsko-Gminny.

Jednoastki biorące udział w akcji w Gościejewie:

OSP Gościejewo - GBA 2,5/16
OSP Rogoźno - GCBA 6/40 i GBA 2/20/2,5
JRG Oborniki - GBA 2,5/25 i GCBA 5/32
OSP Parkowo - GBA 3,5/27
OSP Ryczywół - GCBA 6/32
OSP Ludomy - GCBA 5,5/32
OSP Wyszyny - GBA 2,5/16
OSP Sokołowo Budzyńskie - GLBA.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Gościejewo:

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież