Szkolenie dowódców OSP

Oborniccy strażacy zakończyli szkolenie "Kierowanie działaniem ratowniczym dla członków OSP".

W dniu 7 lipca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Obornikach zostało zakończone szkolenie „Kierowanie działaniem ratowniczym dla członków OSP”. Celem szkolenia było zapoznanie strażaków ratowników OSP z następującymi zagadnieniami:

- Musztra w Ochotniczej Straży Pożarnej

- Prawa i obowiązki KDR podczas prowadzenia działań ratowniczych

- Rozpoznanie i prowadzenie działań ratowniczych podczas lokalnych podtopień i powodzi

- Kierowanie działaniami ratowniczymi

- Wprowadzanie decyzji podczas akcji gaśniczych

- Rozpoznanie i organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń chemiczno-ekologicznych

- Rozpoznanie i organizacja działań ratowniczych w transporcie drogowym, szynowym, lotniczym

- Ewakuacja osób poszkodowanych z dysfunkcjami

- Organizacja łączności dowodzenia i współdziałania

- Rozpoznanie i organizacja działań ratowniczych podczas katastrof budowlanych

- Kierowanie działaniami na przykładzie wybranych akcji ratowniczych

- Współpraca z mediami

 Zajęcia w ramach szkolenia były  przeprowadzone w okresie  od  29 - 30 czerwca 2019 r. do 6 – 7 lipca 2019 r. Kurs został zorganizowany i przeprowadzony przez funkcjonariuszy  komendy PSP w Obornikach, zgodnie z obowiązującym „Systemem szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Końcowym etapem szkolenia był egzamin, do którego przystąpiło 7 druhów z terenu powiatu obornickiego. Wszyscy druhowie zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Uczestnikom szkolenia gratulujemy zdanego egzaminu oraz uzyskania nabytych kwalifikacji.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież