Bezpieczne wakacje zależą od Ciebie - spotkanie z uczniami szkoły w Maniewie

Uczniowie szkoły w Maniewie mieli okazję wysłuchać wielu rad na temat tego, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Akweny wodne to miejsca, gdzie w sezonie letnim większość z nas spędza czas wolny. Niestety często brak wyobraźni, brawura, alkohol czy niefrasobliwość w wodzie mogą stać się powodem nieszczęśliwych wypadków. Okres letni to także czas podejmowania przez młodzież zachowań ryzykownych w postaci spożywania alkoholu czy też zażywania różnego rodzaju środków odurzających. By o tym porozmawiać policyjny profilaktyk obornickiej komendy spotkał się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maniewie

Podczas spotkań przypomniane zostały podstawowe zasady, jak bezpiecznie spędzać czas wolny nad wodą i jakich zachowań unikać. Zaznaczono kwestię wyboru kąpieliska strzeżonego, na których bezpieczeństwa kąpiących się strzegą wykwalifikowani ratownicy WOPR. Ostrzeżono przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów bez nadzoru, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei.

Nie zapomniano także o kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas pieszej wędrówki, jazdy rowerem czy też podróżowania samochodem. Opowiedziano również o konsekwencjach nie tylko prawnych ale też zdrowotnych związanych ze spożywaniem alkoholu i innych środków odurzających. W sposób szczególny podkreślono kwestie eksperymentowania z „dopalaczami”, które zabić mogą już przy jednorazowym zażyciu. W tym celu podczas spotkania wykorzystano m.in. spot kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „szkoda ciebie na takie patoklimaty”.

Ważną kwestią omówioną w trakcie prelekcji było również bezpieczeństwo na terenach wiejskich podczas prac polowych oraz na terenie gospodarstw rolnych. Uwaga słuchaczy zwrócona została także na temat zjawiska „handlu ludźmi” w aspekcie żebractwa oraz agresji rówieśniczej.

Z młodszymi wychowankami szkoły w Maniewie porozmawiano o kontakcie z obcym, bezpieczeństwie w domu oraz postępowaniu, gdy w pobliżu pojawi się groźny pies.

Pamiętajmy - bezpieczne wakacje zależą od Ciebie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2