Przejdź do głównej treści

Pijana matka wiozła 2 dzieci!

| eoborniki.pl, policja oborniki | Bezpieczeństwo

Oborniccy policjanci zatrzymali kobietę, która pod wpływem alkoholu kierowała samochodem. Przewoziła 2 dzieci.

Policjanci z Obornik zatrzymali 28-letnią kobietę, która przewoziła samochodem 3 -letnią córkę oraz 6-letniego syna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowaniem nieodpowiedzialnej matki zajmie się też Sąd Rodzinny.

Wieczorem 23 kwietnia br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach podczas patrolowania miejscowości Objezierze, zauważyli samochód marki Fiat, gdzie zachowanie kierującego wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu.
Policjanci zaniepokojeni nietypowym zachowaniem kierowcy zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą fiata siedziała 28-letnia mieszkanka gminy Obornik, a na miejscu pasażera znajoma kobiety. Na tylnej kanapie auta siedziało dwoje dzieci w wieku 3 i 6-lat.
W czasie kontroli drogowej mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującej. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Kobiecie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się też Sąd Rodzinny.
Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę.

Pociąg relacji Poznań - Kołobrzeg zderzył się z samochodem osobowym. Zginęła jedna osoba.
19 drużyn będzie w sobotę rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Impreza odbędzie się na stadionie w Gościejewie.
O godzinie 12:00, 22.06.2025 w Rogoźnie startuje Piknik Bezpieczeństwa.
W sobotnie popołudnie w Nieczajnie odbędzie się I Festyn Rodzinny połączony z jubileuszem Ochotniczej Straży Pożarnej.
W Rogoźnie odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa. Będzie wiele pokazów działania służb ratunkowych, ale także atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Oborniccy kryminalni zatrzymali 45-letnią kobietę podejrzaną o liczne oszustwa. Wysoko oprocentowane lokaty, wycieczki zagraniczne, loterie – tak wyglądała przykrywka dla dobrze zaplanowanego oszustwa. Straty pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Grozi jej teraz do 8 la…
Katarzyna B. trafiła na 3 miesiące do aresztu - decyzję w tej sprawie podjął dziś Sąd Rejonowy w Obornikach.