fbpx

Niebezpieczny przejazd kolejowy w Obornikach

 Przejazd kolejowy na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Obornikach zgłoszony został do PKP jako niebezpieczny. Jego działanie stwarza poważne niebezpieczeństwo.

Mieszkaniec Obornik nagrał i umieścił  na swoim profilu w portalu społecznościowym film przedstawiający sytuację w której rogatka na przejeździe kolejowym zamyka się dopiero gdy pociąg był już na przejeździe. Zdarzenie miało miejsce 16.04.2019 o godzinie 13:30 na przejeździe kolejowym w Obornikach na ul. Powstańców Wielkopolskich.

Film ropowszechniony została również przez telewizję TVN, która poprosiła rzecznika prasowego PKP PLK o wyjaśnieia:

- Bardzo poważnie traktujemy każdą przekazaną informacje. Przejazd jest obsługiwany przez dyżurną ruchu. Pracownica została odsunięta od czynności do czasu wyjaśnienia sytuacji. Komisja ustali szczegółowo okoliczności zbyt późnego zamknięcia rogatek na tym przejeździe - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. (http://www.tvn24.pl)

Przejazdy kolejowe bez względu na zamontowane tam urządzenia wymaga zawsze zachowania maksymalnej ostrożności.

Wg. portalu  www.bezpieczny-przejazd.pl w marcu 2019 roku doszło do 28 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. Osoby zabite - 22; Osoby ciężko ranne - 4

Od początku 2019 roku statystyka jest zatrważająca:

-  wypadki - 62;

-  osoby ciężko ranne - 8;

-  osoby zabite - 46.

Co robić gdy utkniemy na przejeździe z zamkniętymi rogatkami? 

Wylam rogatke

źródło: www.bezpieczny-przejazd.pl