Drzwi Otwarte z udziałem stoiska policyjnego

W Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu odbyły się "Drzwi Otwarte" ze stoiskiem policyjnym.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Obornikach uczestniczył w „Dniach Otwartych” w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Funkcjonariusz wspierany klasą o profilu policyjnym przygotował dla odwiedzających stoisko policyjne. Odpowiadał też na pytania młodzieży i rodziców związane z zawodem policjanta.


Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach po raz kolejny zaprezentował specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Młodzi gimnazjaliści z całego powiatu, a także uczniowie kończący tą szkołę średnią niebawem staną przed jednym z pierwszych życiowych dylematów. Wybór dalszej ścieżki edukacji, a nierzadko przyszłego zawodu, to bardzo ważna decyzja w życiu nastolatka.
Wczoraj na terenie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu, zorganizowane zostały Dni Otwarte dla młodzieży, w których wziął udział przedstawiciel obornickiej Policji. Dyrekcja szkoły, Policja oraz samorząd szkolny zadbali o odpowiednią promocję i reklamę w trakcie tak licznego spotkania. Wszyscy chętni mogli zapoznać się z panującą tam atmosferą i specyfiką funkcjonowania w strukturach technikum klas mundurowych. Uczniowie szkoły powitali gimnazjalistów przygotowanym przez siebie bogatym programem edukacyjnym.


Młodzież jak też rodzice odwiedzający stoisko mieli wiele pytań, dotyczących między innymi kryteriów doboru, rodzaju służb w Policji oraz warunków pracy. Funkcjonariusz udzielał na nie szczegółowych informacji, opowiadał również o poszczególnych etapach postępowanie kwalifikacyjnego. Zachęcał jednocześnie do wstąpienia w szeregi Policji.


Dla osób odwiedzających tego dnia szkołę przygotowali zostały foldery, w których poza informacjami na temat procedury kwalifikacyjnej znalazły się również informacje o sposobie i miejscu złożenia dokumentów.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież