fbpx

Przed nami weekend. Jaki był ten poprzedni?

Prognozy pogody mówią o dużej poprawie pogody co na pewno będzie sprzyjało wyjazdom. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie.


W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Obornikach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz dwóch kierujących bez uprawnień do kierowania. Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze i trzeźwą jazdę nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na drogach powiatu obornickiego policjanci w miniony weekend odnotowali cztery kolizje drogowe. Niestety mimo wielu apeli ujawniono dwóch kierowców na „podwójnym gazie” oraz dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło 8 marca br. około godziny 9.40 w miejscowości Lipa. Kierująca pojazdem marki Renault Kangoo podczas włączania się do ruchu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Fiat Ducato. Kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło 9 marca br. około godziny 11.45 w Obornikach na ulicy Armii Poznań, gdzie kierujący samochodem marki Honda wykonując manewr wymijania uderzył w pojazd marki Ford. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Niespełna dwie godziny później doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w Obornikach na ulicy Staszica. Kierująca samochodem marki VW Golf nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu mercedes, w wyniku czego najechała na jego tył, a ten uderzył w wyniku przemieszczenia w samochód marki Citroen Berlingo. Kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi.

9 marca br. na terenie gminy Ryczywół, 35- letni mieszkaniec powiatu obornickiego kierujący pojazdem marki Renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Obornikach w bezpośrednim pościgu zatrzymali kierującego. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Następnym kierującym bez uprawnień okazał się 24-letni mieszkaniec Rogoźna, który kierował pojazdem marki VW Golf. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Pierwszym kierowcą, który został zatrzymany 9 marca br. będąc w stanie po użyciu alkoholu był 26-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej w Objezierzu. Badanie wykazało 0,22 mg/l w wydychanym powietrzu.

Kolejnym kierującym będącym w stanie nietrzeźwości był 26- letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego, który kierował motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany 10 marca br. około godziny 14.00 przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki. Przeprowadzone badanie wykazało 0,88 mg/l w wydychanym powietrzu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

10 marca br. około godziny 20.50 w miejscowości Kowanówko doszło również do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego najechał na tył samochodu citroen, następnie najechał on na tył pojazdu marki Toyota. Sprawca kolizji drogowej otrzymał mandat i punkty karne.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.