fbpx

458 głosów od mandatu poselskiego dla drugiego oborniczanina

Nawet nie 500 głosów zabrakło Michałowi Zielińskiemu do zdobycia mandatu poselskiego.

Niezwykle emocjonująca była walka o ostatni 9 mandat poselski w okręgu nr 38. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek informowaliśmy o rozdanych 8 mandatach. Wg naszych analiz ten jeden mógł trafić do jednego z trzech komitetów: PiS, KO lub SLD. Napływające rano wyniki spowodowały, że PSL wyprzedził Sojusz Lewicy Dekomratycznej. Ludowcy wraz z Kukizem 15 nazbierali mimo to zbyt mało głosów, aby otrzymć drugi mandat. Przypominamy, że posłem został Krzysztof Paszyk. W tej sytuacji ostatni mandat trafiał w ręce PiS-u.

Najlepsze wyniki poparcia na liście komitetu PiS osiągnęli: Krzysztof Czarnecki, Marcin Porzucek i Marta Kubiak. Do ostatniej chwili trwała rywalizacja o ostatni czwarty mandat. Przed spływem ostatnich wyników z miasta Piła z mandatu mógł się cieszyć Michał Zieliński. Ostatnie protokoły wniosły jednak w tym wyścigu jedną zasadniczą zmianę. Na 4 pozycję wyszedł Grzegorz Piechowiak i to on został posłem.

Michał Zieliński stracił do Piechowiaka 458 głosów. To bardzo niewiele. Nie zmienia to faktu, że Zieliński nie będzie posłem. 

Lista najlepszych wyników z KW PiS w okregu nr 38:

1
CZARNECKI Krzysztof Władysław
38 116

2
KUBIAK Marta Ryszarda
13 191

3
PIECHOWIAK Grzegorz
9 232

4
PORZUCEK Marcin Bartosz
27 077

5
ZIELIŃSKI Michał Witold
8 774
6
BANAŚ Dorota
8 716

Dlaczego Michał Zieliński nie zdobył mandatu? Czego zabrakło? Zapraszamy na naszą czwartkową analizę.