Sparta przywiozła punkt z Trzemeszna

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarzy nożnych Sparty Oborniki do Trzemeszna. Oborniczanie zagrali bardzo defensywnie szczególnie w pierwszej połowie spotkania.

Mimo iż Sparta posiadała piłkę, to grała daleko od bramki gospodarzy. W 16 min meczu Bejma groźnie uderzył z rzutu wolnego po faulu na Nowaku i bramkarz Zjednoczonych musiał wybić piłkę na rzut rożny. W 18 min meczu Cyranek po szybkiej kontrze uderzył z daleka, jednak tym razem ponownie bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny. W 19 min meczu, na bramkę uderzał Nowak, jednak niecelnie. W 31 min meczu Bejma z drugiej linii zagrał mocną piłkę do wbiegającego w pole karne Michałowskiego, jednak strzał obrońcy Sparty został zablokowany. W 33 min meczu gospodarze z Trzemeszna przeprowadzili groźną kontrę i mogli objąć prowadzenie. Na szczęście dla oborniczan strzał z ok 10 metrów był niecelny. Tuż przed przerwą w 45 min meczu, ponownie Zjednoczeni mogli zdobyć bramkę. Jednak i tym razem szczęście pomogło oborniczanom, a napastnik z Trzemeszna nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Oborniczanie nadal starali się grać długo piłą, a gospodarze coraz śmielej kontratakowali. W 62 min meczu Grabia mocno uderzył na bramkę jednak niecelnie. W 67 min meczu Zjednoczeniu objęli prowadzenie. Do piłki zagranej za plecy środkowych obrońców Sparty dobiegł napastnik z Trzemeszna, który wyprzedził Maciejewskiego. Obrońca Sparty tak niefortunnie interweniował, że sprowokował rzut karny, po którym gospodarze prowadzili 1:0. W 72 min meczu Sparta jednak wyrównała. Do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Bejmę najwyżej wyskoczył w polu karnym Panowicz bramkarzowi gospodarzy pozostało tylko popatrzeć jak futbolówka wpada do siatki. Do końca spotkania obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem dla obu zespołów.

Skład Sparty: Wosicki – Prybiński, Maciejewski, Wicberger, Michałowski, Cyranek, Kaźmierczak, Barabasz ( 59 min Grabia), Nowak ( 78 min Kosmowski), Bejma ( 85 min Krzyżanowski), Bukowski ( 46 min Panowicz)

Bramka dla Sparty: Panowicz

Żółta kartka dla Sparty: Panowicz

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.