Podsumowanie OLM Red Box jesień 2015

foto 1m

W piątek, 4 grudnia, w restauracji Laguna odbyło się uroczyste zakończenie czwartego sezonu Red Box Obornickiej Ligi Mistrzów. Wyróżnienia wręczali Zastępca Burmistrza Obornik Pan Piotr Woszczyk, ceniony trener Ireneusz Bartoszak i Król Kibiców Przemysław Pastor.

Wręczone były dyplomy dla wszystkich ekip, puchary, medale oraz talony na sprzęt sportowy Adidasa, ufundowany przez Salon Piłkarski Red Box,  dla najlepszych zespołów

W rywalizacji wzięło udział 12 zespołów. Po rundzie zasadniczej drużyny zostały podzielone na dwie ligi. Poziom pierwszej ligi się wyrównał, strzelono 1009  bramek. Grało prawie 200 uczestników ! Grali zawodnicy z Obornik i prawie ze wszystkich miejscowości Powiatu Obornickiego a nawet spoza jego granic. Były niestety walkowery. Drużyny podeszły do udziału w lidze bardzo poważnie i co ważne: grały fair play, była tylko jedna czerwona kartka wynikająca nie ze złośliwego faulu ale z poświęcenia, dostał ją bramkarz za wślizg poza polem karnym, ratując swoją drużynę przed utratą gola w ostatniej minucie. Zawodnicy mieli przyjemność grać piłką meczową Adidasa Brazuca oraz piłką finałową Champions League. Jedna z piłek niestety nie wytrzymała i padła w walce.

Transmisje regularnie przeprowadzała telewizja redboxtv.pl, fenomenalne reportaże Dariusza Kozelana- z każdego tygodnia była relacja, wywiady z zawodnikami, pokazane były bramki i ciekawe wydarzenia. Patronem medialnym był Głos Wielkopolski - Tydzień Obornicki, Ziemia Obornicka, portale E Oborniki oraz Biuletyn Oborniki  co tydzień poświęcając stronę na wydarzenia ligi Red Box – za co dziękujemy. Na stronie www.redboxsport.pl i na Facebooku poświęconemu rozgrywkom ligi Red Box mogliśmy czytać kompletne sprawozdania oraz pełne statystyki z każdej kolejki.

Najwięcej goli strzelił tradycyjnie Pomax Wózki Widłowe 154 gole. Najmniej straciły Smartlean Ziomki (43)

Sędziami większości meczów byli Janusz Tyrpin, Szymon Śmiglak, Bartosz Romańczuk, sędziowie desygnowani przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Ciekawym eksperymentem było rozegranie kilku spotkań w Ryczywole. Kontynuowanie tego pomysłu plus jego rozwój pomoże uczynić naszą ligę jeszcze większą. Liczymy na wsparcie władz samorządowych.

Szóste miejsce w drugiej lidze zajęła ambitna ekipa Bus4U, złożona z pensjonariuszy rożnowickiego Monaru, których patronem został Pan Andrzej Różewski, właściciel firmy Bus4You. Niestety koniec kuracji spowodował odpływ zawodników do rodzinnych miejscowości i drużyna się rozpadła.

Piąte miejsce zajął Obornicki Klub Sportowy Uran, złożony z młodych zawodników z okolic ulicy Staszica. Największym sukcesem było strzelenie 5 bramek Pomaxowi i zwycięstwo nad Ryczywołem

Czwarte miejsce Lipy, złożonej z zawodników LKS Lipa. Na pewno liczyli na wyższą pozycję w tabeli.

Trzecie miejsce dla Ryczywołu, złożonego głównie z juniorów Golnicy Ryczywół, wspartego dwoma doświadczonymi zawodnikami Jackiem Michalukiem i Markiem Musielakiem

Drugie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący firmę Roboty Budowlane Rodak z Rożnowa, na co dzień gracze GKS Golęczewo. Kapitan Filip Stachowiak postawił na jakość nie na ilość zawodników co czasami, niestety, odbiło się czkawką, zbyt krótka ławka rezerwowych, nie pozwoliła na osiągnięcie wyższej pozycji w tabeli.

Mistrzem drugiej ligi zasłużenie został  zespół chłopaków z Rogoźna (kapitan oborniczanin Bartek Hazak) reprezentującą firmę Media-serwis.pl, Pana Juliana Goneta, pokazali bardzo ładny futbol, wnosząc dużo świeżości do ligi. Gdyby nie wpadka walkowerowa z Pomaxem w rundzie zasadniczej, to kto wie co byłoby dalej

Pierwsza liga: szóste miejsce Kosbudu Usługi Budowlane z Uścikowa, wicemistrza ubiegłego sezonu, to największe rozczarowanie. Po serii czterech zwycięstw coś w drużynie pękło i Kosbud nie mógł się podnieść. Jednak kapitan Fabian Nowak zapowiada na przyszły sezon znowu walkę o podium.

Piąte miejsce Straży Pożarnej Oborniki, jak najbardziej zasłużone. Niestety wzmocnienie najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu Norbertem Wierzbickim nie na wiele się zdało. Ale dla strażaków to był najlepszy sezon aż czterech zawodników było nominowanych na Najlepszego Zawodnika ligi- Damian Przymusiński, Łukasz Warciarek, Michał Pol, Bartłomiej Bukowski.

Czwarte miejsce dla Auto Myjni Błysk. Tutaj akurat wzmocnienie Jakubem Budyłą dało wymierny efekt. Błysk był groźny (znów) dla każdego ale jak to już powiedziano kiedyś z najlepszymi grali pięknie jak nigdy, przegrywali jak zawsze. Błysk zdobył nieoficjalny tytuł Mistrza Niewykorzystanych Sytuacji J

Cool Team Gmina Rogoźno na podium – tego przed sezonem nikt się nie spodziewał. Drużyna osłabiona kontuzjami kilku podstawowych zawodników jak zwykle pokazała finezyjną piłkę. Dzieci Krzysztofa „Pipena” Cieciury, grającego trenera, po wzmocnieniu mogą powalczyć w przyszłości  o Mistrza. Zgrzytem był tylko walkower oddany Pomaxowi ale spowodowany był kolejnymi kontuzjami. Jako jedyni pokonali Mistrza w tym sezonie. Oprócz „Pipena” wiodącą postacią był Patryk „Kura” Złoch nominowany do Zawodnika sezonu.

Pomax Wózki Widłowe, trzykrotny, kolejny Mistrz zajął drugie miejsce. Powiedzieć należy jednak, że traktowany Pomax jest z ogromnym szacunkiem przez pozostałe ekipy. Kapitanowie zespołów głosujących na najlepszego zawodnika podkreślali, że z Pomaxu nie można wyróżnić nikogo, ponieważ tworzą oni Zespół, doskonale dyrygowany przez grającego menadżera Marcina Dachterę. Cztery walkowery oddane Pomaxowi nie pozwoliły zdobyć popularnemu  „Goliemu” Dawidowi Golonowi po raz kolejny tytułu Króla Strzelców.

Smartlean Ziomki odniosły największy sukces w swojej 15 letniej historii. Zdyscyplinowany zespół pod wodzą Dominika Szafrańskiego zdobył tytuł Mistrza, pokonując w bezpośrednim meczu faworyta nr 1 Pomax. O sile całego zespołu świadczy fakt znalezienia się w pierwszej trójce nominowanych do tytułu Najlepszego Zawodnika dwóch graczy Ziomków, Zbigniewa Koczorowskiego i Marcina Radziwołka. Jednak wspomnieć należy „Słowika” Piotra Sołowieja, który znacząco pomógł Ziomkom ostatecznie zdobyć tytuł.  W sumie aż 6 zawodników nominowanych Smartlean Ziomków do tytułu najlepszego zawodnika.

Wyróżnienia indywidualne. Oprócz tradycyjnych statuetek, wyróżnieni dostali vouchery na pizzę ufundowane przez restaurację Okno na Smak w Obornikach.

Najlepszy bramkarz – Dawid Kopelciw (Smartlean Ziomki), profesjonalne podejście do każdego meczu może stanowić przykład dla pozostałych bramkarzy. Dawid tytuł ten zdobył po raz drugi w historii. Głownie dzięki jego ofiarnym interwencjom Ziomki straciły najmniej bramek

Najlepszy strzelec – Krzysztof „Pipen” Cieciura (Cool Team Gmina Rogoźno) 48 bramek, nominowany również do tytułu Najlepszego Zawodnika.

W głosowaniu na najlepszego zawodnika sezonu brali udział kapitanowie drużyn i kibice, którzy byli na wszystkich prawie meczach.

Typowana trzech zawodników, za pierwsze miejsce były 3 punkty, za drugie dwa, za trzecie jeden. Nie można było głosować na zawodników swojej drużyny. Głosowanie było tajne

Najlepszy zawodnik – Jakub Budyła (Auto Myjnia Błysk). „Budyniowi” bardzo dobrze zrobiła zmiana zespołu, mocno się rozwinął. Strzelił ponad 1/3 bramek dla swojego zespołu, miał dużo asyst.

Oto pełna lista kandydatów do tytułu i zdobyte punkty

 • Jakub Budyła (Auto Myjnia Błysk) 17
 • Zbigniew Koczorowski (Smartlean Ziomki) 15
 • Marcin Radziwołek (Smartlean Ziomki ) 8
 • Patryk Złoch (Cool Team Gmina Rogoźno) 7
 • Krzysztof Cieciura (Cool Team Gmina Rogoźno) 5
 • Krzysztof Bednarek (Auto Myjnia Błysk) 4
 • Kamil Magdziarz (Smartlean  Ziomki) 4
 • Damian Przymusiński (Straż Pożarna Oborniki) 4
 • Adam Dachtera (Roboty Budowlane Rodak) 3
 • Dawid Kopelciw (Smartlean Ziomki) 3
 • Łukasz Warciarek (Straż Pożarna Oborniki) 3
 • Dawid Golon (Pomax Wózki Widłowe) 2
 • Michał Pol (Straż Pożarna Oborniki ) 2
 • Robert Sołowiej (Smartlean Ziomki) 2
 • Adrian Szymot (Smartlean Ziomki) 2
 • Kevin Bartol (Media –serwis.pl) 1
 • Bartłomiej Bukowski (Straż Pożarna Oborniki) 1
 • Adrian Napierała (Lipa) 1

Chcielibyśmy podziękować Staroście Powiatowemu Panu Adamowi Olejnikowi, Burmistrzowi Obornik Panu Tomaszowi Szramie, Burmistrzowi Rogoźna Romanowi Szuberskiemu, Dyrektorowi  Obornickiego Centrum Sportu Panu Jackowi Okpiszowi, obornickim mediom za pomoc i współpracę w realizację projektu.

Informacja organizacyjna runda wiosenna rozgrywana będzie już w dwóch ligach. Do pierwszej ligi awansuje zespół Media-serwis.pl. Nowe zespoły dołączane będą do drugiej ligi. Mamy nadzieję, że do ligi dołączą zespoły z Szamotuł, Murowanej Gośliny, Uchorowa i nowe z całego powiatu obornickiego

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież