Burza wokół 12 listopada

Nie wiadomo czy Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę, która gwarantuje wolne 12 listopada.

Wiele osób pozytywnie wypowiada się o pomyśle wolnego 12 listopada. Niestety niesie on ze sobą wiele problemów. Pomysł jest dobry, ale czas jego uchwalenia jest mocno krytykowany. Pierwotny kształt ustawy przewidywał m.in. zamknięcie szpitali i aptek. To zmieniono w poprawkach, ale zamieszanie jest ogromne. Proces legislacyjny rozpoczął się zbyt późno, aby instytucje, czy firmy mogły się przygotować do dnia wolnego. Tego dnia, więc będą działać publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Ustawa też nie informuje o zakazie handlu 12 listopada.

Prezydent Andrzej Duda powinien mieć wg Konstytucji 21 dni na podpisanie ustawy. Tutaj takiego komfortu nie ma. Nie ma więc pewności, czy ta ustawa wejdzie w ogóle w życie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież