Wszyscy do Berlina

30 listopada zostanie oddany do użytku ostatni odcinek autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Przejazd do najpopularniejszego przejścia granicznego z Niemcami ma być szybszy i bardziej sprawny.  Z jakimi niedogodnościami muszą aktualnie borykać się kierowcy? Ile czasu zajmuje im przejazd? Specjaliści z serwisu Korkowo. pl  sprawdzili sytuację na tej trasie.

Budowa autostrady trwała ponad 2 lata, ostatecznie zostanie ona oddana do użytku już pół roku przed przewidywanym terminem zakończenia budowy. Do tej pory wybierając podróż autostradą A2 na zachód można było jedynie skorzystać z odcinka z Poznania (wjazd Komorniki) do Nowego Tomyśla, a drogę do Świecka pokonywać dalej krajową „dwójką”. Jak wynika z danych serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach wybierający wariant wjazdu na autostradę w Poznaniu i zjazdu w Nowym Tomyślu przejeżdżają 51 km w pół godziny przy średniej prędkości 99km/h. Największe utrudnienia czekają na odcinku Nowy Tomyśl – Świecko, przy średniej prędkości 64 km/h odcinek 117km do przejścia granicznego pokonuje się w prawie dwie godziny . Oddanie do użytku nowego odcinka autostrady pozwoli kierowcom na zaoszczędzenie 1h. Czas przejazdu Nowy Tomyśl - Świecko (104,9 km) przy założeniu, że pokonają go z podobną prędkością jak aktualny odcinek A2, zajmie kierowcom 64 min.

Jak zapowiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk nowy odcinek A2 to ważna część układu nerwowego gospodarki, dzięki której Polska połączy się z europejską siecią autostrad przed turniejem EURO 2012.  Będzie ona służyła zarówno kibicom jak i wszystkim kierowcom. Dodatkowym atutem jest także fakt, że do  maja 2012 roku  przejazd tym ponad 100 km odcinkiem  będzie bezpłatny.

Odcinek z Nowego Tomyśla do Świecka to trzeci odcinek autostrady otwarty w 2011 roku. Tym samym  będzie można przejechać od zachodniej granicy Polski w Świecku do Strykowa pod Łodzią jednym ciągiem komunikacyjnym. A2 będzie liczyć prawie 360 km.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który na bieżąco monitoruje prędkości na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w kilku tysiącach pojazdów poruszających się na trasie A2 Poznań (wjazd Komorniki) - Nowy Tomyśl i z Nowego Tomyśla (droga krajowa nr 2) do Świecka. Dla obliczenia prognozowanego czasu przejazdu autostradą A2 z Poznania do Świecka przyjęto średnią prędkość 99 km/h.

Źródło: Korkowo.pl
-------------------------------
Dystrybucja materiałów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież