„I Rajd Samochodowy – Rokietnica Żegna Lato”

W sobotę, 24 września odbył się „I Rajd Samochodowy – Rokietnica Żegna Lato”,  organizowany przez Rokietnickie Stowarzyszenie Rozwoju „Idea, człowiek, przyszłość” oraz Stowarzyszenie Miłośników Starych Samochodów i Motocykli „Mikrus”. O godzinie 9.00 na linii startowej znalazły się wszystkie załogi.

Drużyny na starcie powitał Michał Cieciora, a komandor „Rajdu” Zbigniew Kopras wraz z sędzią głównym odprawili wszystkie załogi.  Po otrzymaniu kart drogowych wyruszyły w trasę przez malownicze miejscowości gmin: Rokietnica, Szamotuły oraz Oborniki do Objezierza, gdzie na terenie zespołu parkowo – pałacowego organizatorzy przeprowadzili dwie próby sprawnościowe. Po wizycie w Objezierzu, załogi zgodnie z wytyczona trasą udały się do Pałacu, Stadniny Koni – Baborówko.

Na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Krystyny i Henryka Święcickich, zawodnicy wzięli udział w dwóch próbach rekreacyjnych. Na uczestników czekała tam gorąca kawa i herbata oraz pyszne pączki. Po poczęstunku, drużyny udały się w dalszą trasę odwiedzając gminę Kaźmierz docierały kolejno na metę zawodów. Poza próbami sprawnościowo-rekreacyjnymi przygotowano również szereg pytań i zadań związanych z miejscami, przez które uczestnicy przejeżdżali. Nie obyło się oczywiście bez zabawnych i ciekawych przygód, co powodowało, że humor dopisywał. Na mecie, kiedy sędziowie rozpoczęli podliczanie punktów, uczestnicy przystąpili do biesiady oraz udziału w konkursie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

O godz. 16.00 szefowie obu stowarzyszeń Michał Cieciora, Zbigniew Kopras oraz Wójt Gminy Rokietnica Bartosz Derech wręczyli puchary i medale. Załoga, która zajęła I miejsce, otrzymała puchar Starosty Poznańskiego, za II miejsce wręczono puchar Starosty Szamotulskiego- Pawła Kowzana, a fundatorem pucharów za III miejsce był gospodarz terenu – Wójt Gminy Rokietnica. Nagrody dla pozostałych uczestników ufundowali: Adam Olejnik, Starosta Obornicki oraz Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, a także firma FOTA S.A. dystrybutor części samochodowych.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież