Pyrlandia 2011 – moc energii ze sceny!

Tegoroczna Pyrlandia była wyjątkowo energetyczna i słoneczna! Zespoły Luxtorpeda, Muchy i Acid Drinkers przyciągnęły rzesze fanów na Łęgi Dębińskie. Sceniczny egzamin zdali także laureaci konkursu INEA GRA, kapele Mikirurka, Drunk ‘n’ Rolled oraz Dziwy, które udanie zaprezentowały się przed wielotysięczna publicznością.

Pyrlandia to święto nie tylko Wielkopolski. Do Poznania na Święto Pyry przyjechali goście także z Gdańska, Warszawy czy Wrocławia. Przyciągnął ich mocno rockowy skład, który zdominował wczorajsze obchody Dni Pyrlandii i zapewnił aż 7 godzinną dawkę muzyki. Tegoroczny debiutant - Luxtorpeda, która szturmem zdobywa muzyczny rynek, przyciągnęła tłumy już podczas próby akustycznej, a na koncercie porwała tłumy m.in. swoim hitem „Autystyczny”. Jak zwykle wysoki poziom zaprezentowały także Muchy, które chętnie podkreślają swój poznański rodowód, a Acid Drinkers udowodnili, że nieprzypadkowo w tym roku zdobyli najwięcej Fryderyków – najważniejszych nagród muzycznych. Na scenie Pyrlandii zagrali także laureaci konkursu INEA GRA, którzy w ramach jednej z nagród mogli supportować wyżej wymienione gwiazdy.

W niedzielę Pyrlandia zawładnęła całym parkiem im. Jana Pawła II. Na licznych stoiskach królowały pyrki, serwowane w najróżniejszych postaciach: plendze, szare kluski, frytki, ziemniaczki w mundurkach, pyry z gzikiem i innymi smacznymi dodatkami. Na szczęście, oprócz jedzenia nie zabrakło także rozmaitych aktywności ruchowych: pokonywanie labiryntu, zdobywanie szczytu góry, jazda na kucykach czy mini siłownia. Dużą popularnością cieszyły się także zawody w biegach „Sprawdź swoją prędkość” zorganizowane przez firmę INEA. Udział w konkurencji brały nawet dzieci, które niewiele wcześniej nauczyły się stawiać pierwsze kroki w życiu. 60-metrowy dystans najszybciej pokonał 19-letni Mateusz, któremu fotokomórka zmierzyła czas 5,68 sekundy.

9. edycja największej i jednej z nielicznych bezpłatnych imprez masowych w Poznaniu, nie mogła by się odbyć bez udziału partnerów: INEA – sponsor gwiazdy Pyrlandii, konkursu INEA GRA i partner główny wydarzenia, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, Miasto Poznań, BHU, Lech Pils, Lotto, Aquanet, Certus, WTK, Radio Merkury, Gazeta Wyborcza, epoznan, AMS, iCity.pl oraz Profile Poznań.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież