MIEJSCA ŚWIĘTE POD NIE ŚWIĘTYM NADZOREM

KONFERENCJA IPN UAM MIEJSCA SWIETE

 

23 listopada 2016 roku w auli im. biskupa Jana Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ulicy Henryka Wieniawskiego 1 w Poznaniu odbędzie się, zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu przy współpracy Instytutu Historii UAM, konferencja naukowa „Miejsca święte pod nie świętym nadzorem. Polityka władz wobec sanktuariów w latach 1945–1989”.

Jej głównym celem będzie zaprezentowanie ustaleń badawczych zespołu historykуw z różnych zakątków Polski analizujących tytułowe zagadnienie przez pryzmat powojennych dziejуw kilkunastu, niekiedy mocno się różniących od siebie, sanktuariów. Dla rządzących Polską komunistów, deklarujących światopogląd materialistyczny, miejsca te stanowiły szczególnego rodzaju wyzwanie, zarówno w wymiarze ideowym jak i, z czasem, politycznym.

Należy wspomnieć, że finalnym efektem badań pracującego w ramach Centralnego Projektu Badawczego IPN „Władze wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce w latach 1944–1989" zespołu będzie książka pod tym samym, co konferencja tytułem. Jej wydanie zaplanowano na pierwszą połowę 2017 roku.

KONFERENCJA IPN UAM MIEJSCA SWIETE PROGRAM

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież