Centralne Święto Policji

Tegoroczne centralne obchody Święta Policji już za nami. Zainicjowała je parada pododdziałów Policji i sprzętu policyjnego, która o godzinie 12.00 rozpoczęła swój przemarsz z placu przy Kościele Wizytek i udała się na Plac Zamkowy.

Wzięli w niej udział m.in. policyjni motocykliści, reprezentacje policji z 15 państw, zaproszone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, orkiestra i kompania reprezentacyjna z Komendy Stołecznej Policji, policjantki z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, dzieci uczestniczące w programach prewencyjnych, uczestnicy programu Pat, a także grupy rekonstrukcyjne.

Został też zaprezentowany sprzęt policyjny, m.in.: quady, samochody Alfa Romeo i KIA, samochód specjalistyczny „Dzik” oraz pojazdy historyczne. Podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie nie zabrakło policjantów z Wielkopolski. Wśród 108 funkcjonariuszy przystępujących do promocji na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych znalazło się ośmiu Wielkopolan, w tym jeden z Obornik.

Policjanci na przełomie roku 2010/2011 szkolili się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, aby uzyskać oficerskie szlify. Po sześciomiesięcznym kształceniu Wielkopolanie pozytywnie zdali wszystkie egzaminy.

W sobotę, 23 lipca na Placu Zamkowym w Warszawie podkom. Leszek Nowak z Obornik uczestniczył w uroczystej promocji. Akt mianowania połączony był z osobistymi gratulacjami od gen. insp. Andrzeja Matejuka Komendanta Głównego Policji. Podkom. Leszek Nowak to absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Policjantem jest od 10 lat swoją pracę zawodową rozpoczynał i kontynuuje w KPP w Obornikach, początkowo w służbie patrolowej, potem w charakterze dzielnicowego, specjalista ds. patologii nieletnich, obecnie w zespole do walki z przestępczością gospodarczą. Prywatnie: interesuje się antykami oraz starymi przedmiotami i lubi podróże.

źródło UM Oborniki

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież