Prowokacja w Poznaniu

prowokacja anrchistow

Poznań zasłynął w całym kraju pojawieniem się plakatu na którym zrównano Żołnierzy Wyklętych z Armią Czerwoną i Wehrmachtem. (foto: facebook)

Podstawowym celem anarchistów było uzyskanie rozgłosu, to im się udało!  Do wykupienia powierzchni reklamowej i wywieszenia banneru przyznaje się grupa związana z poznańską Federacją Anarchistyczną ManuFaktura, słynącą z różnych podobnych akcji. Pierwotny tekst plakatu brzmiał ”Żołnierze Wyklęci Bohaterowie Etycznie Równi Armii Czerwonej i Wehrmachtu".

Treść plakatu została bardzo szybko zmieniona. Po „modernizacji” napis przyjął brzmienie: „Żołnierze Wyklęci Bohaterowie, Ofiary Armii  Czerwonej i Wehrmachtu".

Skąd pomysł na taką prowokację? Bilboard jest reklamą portalu internetowego zolnierzeprzekleci.wordpress.com. W jednej z zakładek opisuje się tam działalność Brygady Świętokrzyskiej której imieniem lokalni Narodowcy chcą nazwać rondo w Rogoźnie.

Komentarze  

#6 Wojtek 2015-08-01 10:31
Cytuję Przemysław:
Rondo w Rogoźnie (DROGA NR 11) będzie nosiło imię Przemysława II który ma z naszym miastem więcej wspólnego niż ta czy inna brygada

"nie znam się to się wypowiem hahahah :D
Cytować
#5 Saymon 2015-07-27 21:46
Historia Polski nie zaczęła się w 20 wieku o czym zdaje się zapominają tzw narodowcy a Rogoźno dużo więcej zawdzięcza Księciu ( poźniej krolowi )Przemysłowi 2 czy jak się przyjęło Przemysławowi niż podejrzewają tzw znawcy historii współczesnej i obrażanie kogokolwiek tego nie zmieni
Rogoźno powinno wykorzystać również fakty historyczne związane z Przemysłem
Cytować
#4 Marko 2015-07-21 19:23
Cytuję Przemysław:
Rondo w Rogoźnie (DROGA NR 11) będzie nosiło imię Przemysława II który ma z naszym miastem więcej wspólnego niż ta czy inna brygada


Poza tym to był Przemysł II a nie Przemysław. Jak wypowiadać się w temacie to ze znajomością tematu. Poza tym Brygada Świętokrzyska jako nazwa jednostki Polskiego Państwa Podziemnego pisze się z dużej litery.
Widać nieuków i ignorantów historycznych u nas pod dostatkiem...
Cytować
#3 Karolus 2015-07-21 10:03
Cytuję Przemysław:
Rondo w Rogoźnie (DROGA NR 11) będzie nosiło imię Przemysława II który ma z naszym miastem więcej wspólnego niż ta czy inna brygada


Ma tyle wspólnego, że tutaj "poimprezował" i go zabili. Poza tym jest już szkoła i osiedle jego imienia. Żołnierze Brygady mimo swoich zasług nie zostali należycie upamiętnieni jak dotychczas. W naszej okolicy było 4 żołnierzy Brygady a w sąsiednich powiatach jeszcze więcej.
Cytować
#2 Przemysław 2015-07-20 21:26
Rondo w Rogoźnie (DROGA NR 11) będzie nosiło imię Przemysława II który ma z naszym miastem więcej wspólnego niż ta czy inna brygada
Cytować
+2 #1 Wojtek 2015-07-20 20:28
Chciałbym dodać że w tej zakładce jest wiele niedopowiedzeń
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież