Zalane drogi i posesje w południowej Wielkopolsce

Ulewne deszcze w Wielkopolsce

Ulewne deszcze, które przeszły późnym popołudniem nad powiatami wolsztyńskim i leszczyńskim, spowodowały liczne szkody.  

Zapowiadane na dziś burze dotarły na szczęście tylko nad część Wielkopolski. Najbardziej ucierpiało południe, w tym region Wolsztyna i Leszna. Przez kilkadziesiąt minut spadło ok. 30mm deszczu. Spowodował on zalanie ulic, z których wody nie nadążała odbierać kanalizacja deszczowa. Podwórza i ogrody zniknęły pod deszczówką, którą musieli wypompowywać strażacy.

Pasażerowie pociągów na trasie Leszno-Wolsztyn, Wolsztyn-Leszno również przeżyli ciężkie chwili. Zalane zostały w części Przemęckiego Parku Krajobrazowego tory. Podróżni musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

W powiecie obornickim na razie jest spokojnie. W nocy oraz jutro mogą wystąpić jednak obfite opady deszczu.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież