Polsko - niemieckie spotkanie młodzieży w Springe i Bad Munder

Zgrana ekipa polsko-niemiecka

To był mały jubileusz 10 lat polsko - niemieckich spotkań  w Bad Munder i Springe. Tym razem  polską grupę ze Szkoły Podstawowej w  Ryczywole, przyjęli dwaj burmistrzowie Hische i  Buttner.

Przed trzema miesiącami zgłosiło się w ciągu dwóch tygodni 21 potencjalnych rodziców chcących gościć uczniów z Polski, z podobnymi wiekowo dziećmi  z klas 5 i 6  z Otto Hahn Gymnasium oraz kilku ze Szkoły Podstawowej.I był to pełen sukces!

Tydzień wzajemnego poznawania się wraz ze wspólnymi spacerami Cityrally w Springe i Hameln oczywiście w mieszanych narodowo grupach, nie było prawie żadnych trudności w porozumiewaniu się, wspólnym językiem którego uczą się uczniowie obu krajów jest język angielski. Wspólnie zwiedzano jaskinię Schillathohle, w środę Muzeum Miejskie w Springe.

W czwartek zwiedzano Stare Miasto w Hameln a popołudniu  był pożegnalny wspólny posiłek w restauracji Rohmelbadrestaurant , następnie runda minigolfa w parku sanatoryjnym i na zakończenie wspólny grill na terenie placu zabaw razem ze wszystkimi rodzicami goszczącymi.

W rozmowach z rodzicami usłyszeliśmy życzenie, aby w przyszłym roku (prawdopodobnie  10- 17.05.2015)  mogli pojechać razem z dziećmi, na rewizytę. Także i burmistrzowie  Hische i Buttner byli otwarci na zaproszenie ze strony  koordynatora Jochena Krehnke, aby towarzyszyli  w przyszłym roku podczas rewizyty młodzieży.

Komentarze  

#2 YOP 2014-05-22 08:35
A czemu się czepiasz pana Adama, widzę, ze redakcja troszke uporządkowała tekst. Dziwne, że pisząc ten tekst nie zwróciłeś dokladnie uwagi kim jest autor, co świadaczy, że nie znasz temmatu.
Cytować
#1 mirek 2014-05-19 19:36
http://www.spryczywol.pl/aktualnosci/nasza-wyprawa-do-springe.html - relacja bardziej po polsku. Autora tekstu powyżej proponuję skierować na naukę języka polskiego.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież