Jutro wolsztyńskie parowozy wyjadą ostatni raz?

Parowóz w okolicy Perkowa (trasa Wolsztyn-Leszno)Urząd Województwa Wielkopolskiego nie przedłuży umowy z Parowozowanią Wolsztyn. Oznacza to, że 31 marca być może po raz ostatni będzie można zobaczyć parowozy obsługujące stałe połączenia.

Gdy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Właścicielem Parowozowni jest PKP Cargo. Spółka wolałaby przekształcić ją w muzeum. Innego zdania są władze Województwa i Wolsztyna. Chciałyby utworzenia spółki, która przez kilka lat miałaby zagwarantowane zlecenia na wykonywanie połączeń kolejowych. Po tym okresie sama musiałaby walczyć o przetrwanie.

Na razie w sprawie jest impas. Władze samorządowe zapowiedziały, że nie przedłużą umowy, która wygasa z Parowozownią z ostatnim dniem marca. Czy to oznacza, że nie nie zobaczymy zabytkowych lokomotyw obsługujących regularne kursy? Odpowiedź pewnie poznamy niebawem.

PKP w obecnej sytuacji będzie musiała utrzymywać wolsztyńska jednostkę z własnych środków. To może pomóc w przyspieszeniu rozmów nad utworzeniem spółki.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież