Niebawem rusza budowa spalarni

Budowa Instalacji Przetwarzania Termicznego Odpadów Komunalnych ruszy jeszcze w tym roku. Obiekt powstanie obok elektrociepłowni Karolin.

Koszt budowy spalarni wynieść ma 725 mln zł. 300 z nich będzie pochodziło ze środków unijnych. Reszta to wkład SITA Zielona Góra i konsorcjum banków. Trafiać tutaj będą smieci przede wszystkim ze Związku Miedzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej, a więc także od mieszkańców Gminy Oborniki.

Oprócz budowy całego szeegu budynków i instalacji środków finansowych będzie wymagała także przebudowa ulic wokół spalarni. Zmieni się więc nieco układ dróg między ulicami Bałtycka i Gdyńską, które z resztą zostaną połączone dodatkowo nową jezdnią.

Podjęcie działań możliwe jest dzięki uzyskanemu 6 lutego 2014r. pozwoleniu na budowę. Zakończenie prac przewidziane jest na drugą połowę 2016r.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież