LGD na Dożynkach prezydenckich w Spale!

Dożynki prezydenckie w Spale, to wydarzenie w którym choć raz każdy powinien wziąć udział. W tym roku w dożynkach uczestniczyła Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek, którą reprezentowały Renata Gembiak – Binkiewicz oraz Małgorzata Najdek.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego prezentował walory naszego obszaru w ramach Miasteczka Regionów. Obok przepysznych wędlin z dziczyzny, smakowitych wyrobów mleczarskich wybornie prezentował się świeżo wypiekany chleb z Sycyna. Barwna krzątanina pani Marioli i pana Ryśka, zapach wypiekanego na miejscu chleba niewątpliwie przyciągał do wielkopolskiego stoiska tłumy gości.

Punktem kulminacyjnym dnia była wizyta na stoisku pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. Specjalnie dla niego zaśpiewał zespół ludowy Maniewiacy. Pan Prezydent, urzeczony ich występem, dopytywał o historię zespołu oraz jego pochodzenie. Podczas pobytu na naszym stoisku pan Rysiek Kurylonek zdradził kilka tajników wypieku pysznego chleba na zakwasie.

Z ogromnym uznaniem spotkał się wspólny występ Maniewiaków z Obornicką Orkiestrą Dętą z Krzystofem Wargułą na czele. Orkiestra do Spały dojechała z Puław, gdzie brała udział w prestiżowym Przeglądzie Orkiestr Dętych. Współpraca obu zespołów na scenie oraz brawurowe popisy tamburmajorek rozbawiły tłum widzów.

Kolejne takie wydarzenie dopiero za rok, ale wrażenia i doświadczenia przywiezione ze Spały pozostaną długo w naszej pamieci.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież