Kto odbierze twoje śmieci (Oborniki)?

Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” zawarł umowy z firmami. które będą odbierać odpady komunalne po 1 lipca br., aż do czasu rozstrzygnięcia trwającego obecnie przetargu – poinformowali Mirosław Kruszyński, Przewodniczący Zarządu i Przemysław Gonera, Dyrektora Biura Związku na konferencji prasowej 11 czerwca.

Po przeprowadzeniu negocjacji o udzielenie zamówienia publicznego na usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów zielonych oraz odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”, świadczone w okresie przejściowym – tj. począwszy od dnia 1 lipca 2013 r. do czasu rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez Zamawiającego w dniu 16 maja b.r. oraz na podstawie parafowanych umów określono, iż w okresie przejściowym za odbiór odpadów z terenu ZM GOAP będą odpowiedzialne następujące przedsiębiorstwa:

1) Miasto Poznań – Remondis Sanitech Poznań Sp. z o. o. z podwykonawcami

2) Miasto i Gmina Buk – Zakład Gospodarki Komunalnej w Buku oraz Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD Sp. z o. o.

3) Gmina Czerwonak – ALTRANS P.U.T

4) Gmina Kleszczewo – Remondis Sanitech Poznań Sp. z o. o. z podwykonawcami

5) Miasto i Gmina Kostrzyn – Remondis Sanitech Poznań Sp. z o. o. z podwykonawcami

6) Miasto i Gmina Murowana Goślina – ALTRANS P.U.T

7) Gmina Oborniki – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Obornikach

8) Miasto i Gmina Pobiedziska – Zakład Komunalny w Pobiedziskach,

9) Gmina Suchy Las – Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Suchym Lesie

10) Miasto i Gmina Swarzędz – Remondis Sanitech Poznań Sp. z o. o. z podwykonawcami

Zgodnie z parafowanymi umowami firmy zapewnią w okresie przejściowym odbiór odpadów z dotychczas obsługiwanych przez siebie nieruchomości, a także przejmą obsługę pozostałych miejsc na określonym w umowie obszarze, do 1 lipca powinny także dostarczyć pojemniki na znajdujące się tam nieruchomości w celu organizacji sprawnego systemu odbioru odpadów. Umowy z firmami zawarte zostaną do końca tego roku, ale przewidziano w nich krótkie terminy wypowiedzenia, by umożliwić sprawne podpisanie umów z firmami wyłonionymi w przetargu na obsługę poszczególnych sektorów.

Komentarze  

+1 #2 Łukas 2013-07-02 11:15
Tak w skrócie: PGKiM ma spory problem, bo wiele deklaracji trafiło bezpośrednio do GOAPu. Ten dopiero połowę nich wrzucił do systemu! PGKiM nie ma więc wiedzy całkowitej na temat złożonych deklaracji. Warto więc przedzwonić do Przedsiębiorstw a i tam pytać się o szczegóły. Osobnym problemem jest to, że nie ma worków. Firmy produkujące je nie są w stanie nadążyć z realizacją zamówień. Po prostu ciąg dalszy konsekwencji wprowadzenia pseudo ustawy.
Cytować
#1 leszek 2013-07-02 08:03
Witam
Kiedy zostaną dostarczone pojemniki na odpady segregowane.
Czy pojedyńcze opakowania wystawiać przed posesję.
Pozdrawiam Leszek
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież