Krystyna Gromanowska z Wawrzynem Pracy Organicznej

Wawrzyn Pracy Organicznej 2013Jako pierwsi odnotowaliśmy fakt, uhonorowania Pani Krystyny Gromanowskiej „Wawrzynem Pracy Organicznej”. Uroczysta Gala, na której nie zabrakło „naszej” Pani Sołtys była częścią obchodów II Dni Pracy Organicznej, zorganizowane w dniach od 17 do 19 kwietnia 2013 roku przez Stowarzyszenie Unia Wielkopolan.

W ubiegły piątek podczas uroczystej Gali w Bazarze Poznańskim poznaliśmy laureatów Wawrzynów Pracy Organicznej. Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się w miejscu szczególnym na kulturalno-gospodarczej mapie Poznania. Otwarcia uroczystości dokonał Prezydent Unii Wielkopolan, Paweł Leszek Klepka. Przemówienia reprezentantów władz potwierdziły, jak istotny jest kapitał społeczny, budowany zjednoczonymi siłami – dla dobra wspólnoty i z myślą o przyszłości. Interesujący był także wykład dra Marka Rezlera  pt. „Hipolit Cegielski – organicznik i patriota”. Prelegent zwrócił uwagę na kwestię świadomości społecznej, niewystarczająco reklamowane wartości w Wielkopolsce, co przyczynia się do występowania luk w wiedzy przeciętnych mieszkańców. Być może konsekwencją takiego stanu rzeczy jest szukanie wzorców kosmopolitycznych i potwierdzenie znanego przysłowia: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ważnym przesłaniem tegorocznych wystąpień był apel, aby Wielkopolanie nie wstydzili się osiągnięć, które wypracowali na przestrzeni lat. Przeczytano także listy od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego (który także swoim patronatem objął wydarzenie).

Częścią szczególną piątkowej grali było wręczenie nagród osobom, dla których praca dla lokalnych społeczeństw jest priorytetem najwyższych lotów, a idea pracy organicznej – którą pieczołowicie propagował Hipolit Cegielski – jest bliska podobnie jak prekursorom w drugiej połowie XIX wieku. Wśród docenionych Wawrzynem Pracy Organicznej osób, które dzięki zaradności i poświęceniu – dostarczają Wielkopolsce wielu powodów do dumy, znalazły się: Anna i Józefa Grajkowie, mjr Tomasz Ogrodniczuk, Wojciech Mróz i oczywiście Krystyna Gromanowska - wyróżniona w kategorii Praca na Rzecz Wspólnot Lokalnych.

Krystyna Gromanowska jest sołtysem wsi Owczegłowy (Gmina Rogoźno), uznano ją także za „sołtysa na miarę Europy” w konkursie organizowanym przez Europosła Marka Siwca ora Starostę Adama Olejnika. To wspaniała matka czworga dzieci i kochająca żona. Działa społecznie, traktuje ludzi z wielką wyrozumiałością, poświęcając im swój czas. Motywuje innych do dzielenia się talentami i radością, angażuje do współpracy tych, którym wydaje się, że niewiele potrafią. Pani Krystyna swoją skromnością udowadnia, że wiara w człowieka jest podstawą do tego, by pięknie żyć. Dla każdego zawsze znajdzie czas i bez najmniejszych wątpliwości pomaga w realizowaniu planów, marzeń i przyziemnych problemów, których nikomu nie brakuje.

Z całej życzliwości gratulujemy Pani Krystynie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, które nobilitując Laureatkę Wawrzyna powodują, że nasze społeczeństwo nabiera empatii i wrażliwości.

Informacje: Dominika Dymek
Zdjęcia: P. Gajewski

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież