W piątek będzie strajk ostrzegawczy kolejarzy

W piątek 25.01.2013r.  w godzinach 07:00-09:00 ma dojść do strajku ostrzegawczego kolejarzy. Zdecydowana większość związkowców poparła ten pomysł. Przyczyną tego są ulgi przejazdowe. Grupa PKP oglosiła, że z końcem roku 2012 przestaje wykupować zniżki dla swoich emerytowanych pracowników. Koleje mają w ten sposób zaoszczędzić rocznie 27 mln zł.

Komunikat kolejowych związków zawodowych:

"Kolejowe związki zawodowe, działając na podstawie Art. 12 Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, podjęły decyzje o przeprowadzeniu dwugodzinnego strajku ostrzegawczego.

 

Przyczyną strajku są nieuprawnione działania Pracodawców wprowadzających wśród pracowników obowiązek określenia się w sprawie ulg przejazdowych na 2013 rok. Wysokość tych ulg stanowi przedmiot trwającego wciąż sporu zbiorowego."

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież