Od 2011 roku mamy nowe święto.

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracyOd przyszłego roku będziemy mogli świętować 6 stycznia, w  Święto Trzech Króli, obchodzone 12 dni po Bożym Narodzeniu. Dzień 6 stycznia został wycofany z kalendarza dni świątecznych, czyli wolnych od pracy w 1960 roku, tak więc obecne przepisy nie ustanawiają nowej tradycji a jedynie przywracają starą.  Stare czy nowe, ma swoich zwolenników i przeciwników, przeciwnicy znajdują się zarówno po stronie pracodawców jak i związkowców.

Wprowadzone rozwiązania bardziej satysfakcjonuje jednak grupę pracodawców, ponieważ w zamian za nowe święto wycofano pracowniczy przywilej odbierania wolnego za świąteczne soboty.

Zabranie przywileju odbierania wolnego za soboty i wprowadzenie nowego święta skutkuje tym, że do 2020 roku liczba dni wolnych wzrośnie zaledwie o jeden dzień. Jest tak ponieważ pracodawcy nie będą musieli oddawać aż 8 dni za święta przypadające w soboty. W 2011 roku pracownicy zyskają jeden dzień i również jeden stracą, czyli nikt nie straci.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież