Przyjęto budżet Województwa Wielkopolskiego

Podczas wczorajszej tj. 17.12.2012r. Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Radni przyjęli budżet województwa na 2013 rok. Za głosowało 23 radnych, przeciw było 10, nie było głosów wstrzymujących się.

Dochody zaplanowano na poziomie 1 mld 151,5 mln zł, wydatki to 1 mld 429,4 mln, tym samym deficyt wyniesie 277,9 mln zł.

Budżet województwa na 2013 rok to – mimo kryzysu – budżet proinwestycyjny, podkreśla Marszałek Marek Woźniak. Udział inwestycji w wydatkach stanowi 48,43 procent, tj. 692,2 mln złotych.

Wcześniej pozytywną opinię na temat projektu budżetu przedstawiła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Uchwała dotycząca przyszłorocznego budżetu poddana zostanie badaniu przez organ nadzorczy,  jakim jest Regionalna Izba Obrachunkowa. Następnie będzie opublikowana w  Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Zapisy zawarte w uchwale wejdą w życie 1 stycznia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież