Otwarto drugi odcinek ZOP, czekamy na trzeci

Dziś 30.10.2012r. otwarto drugi odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania pomiędzy Złotkowem a Rokietnicą. Po drodze o długości 7,7km mogą jednak na razie poruszać się tylko pojazdy o masie do 3,5 tony. Samochody ciężarowe będą mogły korzystać z obwodnicy dopiero po oddaniu do użytku ostatniej części ZOP.

Wykonawcą robót było konsorcjum Colas Polska sp. z o.o i Strabag sp. z o.o. Prace rozpoczęły się już 05.05.2010r. a ich koszt całkowity wyniósł prawie 337 mln zł. W ramach nich wybudowano m.in.: po dwie nowe jezdnie drogi ekspresowej po 2 pasy każda, przebudowano część dróg powiatowych i gminnych, przebudowano drogę krajową nr 11. Powstały także 2 węzły drogowe, 9 wiaduktów drogowych, 1 wiadukt kolejowy, 1 estakada, 1 most i tunel. Wykonano również ogrodzenie na długości ponad 17km oraz nasadzono 2500 sztuk drzew i krzewów.

Na chwilę obecną GDDKiA w Poznaniu nadal nie ma zgody na ogłoszenie przetargu na dokończenie ZOP na odcinku Rokietnica - Tarnowo Podgórne.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież