Premier obiecał rozpisanie przetargu!

Premier Donald Tusk w dzisiejszym expose 12.10.2012r. zapowiedział rozpisanie w najbliższym czasie przetargu na ostatni fragment Zachodniej Obwodnicy Poznania pomiędzy Swadzimiem i Rokietnicą.

To brakujący odcinek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania arterii.

Dotychczas udało się GDDKiA w Poznaniu oddać do użytku odcinek pomiędzy autostradą A2, a węzłem w Dąbrówce. W tym miesiącu gotowy ma być także fragment od Złotkowa do Rokietnicy. Brakujący odcinek ma kosztować ok. 160 mln zł.

Obornickie władze nie czekając na decyzję o zabezpieczeniu środków na brakujący fragment powalczyły o remont DK 11 pomiędzy Złotkowem i Ocieszynem. Inwestycja była planowana w innym okresie, ale obawiano się zbyt dużego ruchu na drodze po otwarciu Zachodniej Obwodnicy i prace przyspieszono. Szerzej o tej inwestycji napiszemy w weekend.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież