Jak szybko z Obornik do Poznania?

Jak szybko z Obornik do Poznania?Dojazd do Poznania często zajmuje dużo czasu, w godzinach szczytu czasami zajmuje z Oborniki nawet ponad godzinę, na wydłużenie dojazdu wpływają remonty i przebudowa dróg. Okazuje się, że średnio czas dojazdu z Obornik to 49 minut.

Portal korkowo.pl poddał analizie dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniu 18.09.2012.

Badaniu poddano drogi prowadzące do centrum Poznania (aż do ulicy Roosevelta). Punkty startowe wyznaczono w 10 podpoznańskich miejscowościach. Najszybciej do miasta trafią mieszkańcy Przeźmierowa i Suchego Lasu – dojazd zajmie im niecałe 20 minut. Krótki czas dojazdu jest jednak efektem bliskiego położenia a nie średniej prędkości osiąganej na trasie – ta wynosi bowiem 30 km/h. Jeszcze wolniej do Poznania zmierzają mieszkańcy Lubonia i Koziegłów. Ich średnia prędkość wynosi odpowiednio 20 i 16 km/h. Nic dziwnego zatem, że pokonanie 8 kilometrowego odcinka zajmuje im aż pół godziny. Nieco szybciej ale i tak dosyć wolno, bo z szybkością 21 km/h poruszają się kierowcy zmierzający z Puszczykowa. Zarówno z Komornik jak i Kobylnicy podróżujący jadą z prędkością ok. 25 km/h.

Okazało się, że w najlepszej sytuacji są mieszkańcy Środy Wielkopolskiej. Choć miejscowość ta jest najbardziej (ze wszystkich zbadanych) oddalona od Poznania to odległość tą pokonuje się z prędkością oscylującą wokół 51 km/h.

Ciekawie wygląda sytuacja na dojeździe od strony Obornik. Należy zaznaczyć, że badanie przeprowadzono wczoraj - 18.09.2012. Na naszym odcinku prowadzone są prace w Bogdanowie, Chludowie i końcówka prac przed Suchym Lasem. Według badania przejazd z Obornik zajmuje średnio 49 minut. Badany dystans to 30 km i średnia prędkość to 38 km/h. Na taki wynik składa się zapewne dłuższy odcinek drogi na którym odbywa się płynny ruch. Zazwyczaj zatory rozpoczynają się przed Suchym Lasem.

red. eoborniki za creandi.pl

Komentarze  

#1 Karol 2012-09-19 12:28
Z Koziegłów i Lubonia to najlepiej chyba na piechotę :)
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież