Wywieś flagę !!!!

Dzisiaj Dzień flagi. Święto to ma służyć popularyzacji wiedzy o dziedzictwie i historii naszego narodu. W tym dniu powinniśmy pokazać swoją dumę narodową prostym w przekazie symbolem – wywieszając na zewnątrz domu biało czerwoną flagę.

Jesteśmy Europejczykami, należymy do Unii Europejskiej, jednak przede wszystkim jesteśmy Polakami. W obecnych czasach symbole narodowe są traktowane często jako kolejny dobry towar, to samo staje się z symbolami religijnymi. Warto uciekać od tej wszechobecnej komercjalizacji i wrócić do korzeni.

Cisną się tutaj na usta takie słowa jak patriotyzm, miłość do ojczyzny, polskość. Często zastanawiam, się czy wzorem naszych przodków bylibyśmy stanąć w obronie naszej polskości – naszej flagi?

Izba Senatorska i Izba Poselska po wysłuchaniu wniosków Komisji Sejmowych, zważywszy potrzebę nadania jednostajnej oznaki, pod którą winni się łączyć Polacy, postanowiły i stanowią:
Artykuł 1. Kokardę Narodową stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, to jest kolor biały z czerwonym.
Artykuł 2. Wszyscy Polacy, a mianowicie Wojsko Polskie te kolory nosić mają w miejscu gdzie takowe oznaki dotąd noszonymi były. Przyjęto na posiedzeniu Izby Poselskiej dnia 7 lutego 1831 roku. (cytat z uchwały powstałej w czasie Powstania Listopadowego)

Nasi przodkowie udowodnili, że polskość to wielkość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie. Zapomnijmy na chwilę o naszych wadach, wojnie polsko-polskiej i pokażmy, że szanujemy nasze dziedzictwo narodowe - naszą flagę.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież