Odbyło się noworoczne spotkanie wielkopolskich rzemieślników

fot. UM ObornikiW ostatnią niedzielę stycznia w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej odbyło się już po raz XIX uroczyste spotkanie kolędowo-noworoczne. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Arcybiskup Poznański – Jego ekscelencja ks. Stanisław Gądecki, Prezes WIR Jerzy Bartnik, Poseł Maciej Banaszak, Wicemarszałek  Województwa Wielkopolskiego Wojciech  Jankowiak, wicewojewoda Przemysław Pacia, zastępca prezydenta Miasta Poznania Tomasz Kayser.

Oborniki reprezentowali: przedstawiciele lokalnego rzemiosła ze Starszym Cechu Leszkiem Wicherkiem na czele oraz Starosta Obornicki Adam Olejnik, zastępca Andrzej Okpisz, Ksiądz Kanonik Dziekan Józef Kamzol, a także Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Tegoroczne spotkanie miało szczególne znaczenie dla naszej gminy. Współorganizatorem był obornicki Cech Rzemiosł Różnych oraz Burmistrz Obornik. Oprawę artystyczną zapewniła Obornicka Orkiestra Dęta pod kierownictwem Krzysztofa Warguły i Chór Cantilena pod batutą Tomasza Wyrzykowskiego. Występ tak się spodobał, że owacją na stojąco zgromadzeni wyprosili bis, a w kuluarach słychać było słowa ogromnego podziwu dla obornickich artystów. Delegacja wręczyła Arcybiskupowi Poznańskiemu prezent w postaci ręcznie wyszywanego ornatu oraz płaskorzeźby z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież