Szczyt Bałkanów Zachodnich

Końcówka mijającego tygodnia w Wielkopolsce obfitowała w ważne wydarzenia polityczne. W Poznaniu odbył się Szczyt Bałkanów Zachodnich.

Poznań przeżywał od środy 3.06.2019 stan oblężenia. Przez centrum co chwilę przejeżdżała kawalkada eskortowanych przez policje aut, nad Poznaniem pojawiał się kolejny samolot.

Spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego odbywało się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rozmowom o rozszerzeniu Unii Europejskiej przewodniczył Premier Mateusz Morawiecki. Odbyły się również spotkania Premiera z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

Od środy trwał Szczyt Bałkanów Zachodnich wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. W piątek 5.06, odbyło się spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego. Szefowie państw podjęli rozmowy dotyczące najważniejszych kwestii dla regionu Bałkanów Zachodnich w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas czwartkowych sesji plenarnych spotkali się ministrowie spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej uczestniczących w tzw. Procesie Berlińskim oraz krajów Bałkanów Zachodnich. W tym samym czasie odbyły się także spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz ministrów gospodarek partnerów Procesu Berlińskiego. Spotkaniu ministrów gospodarek towarzyszyło Forum Biznesu, organizowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu, które zgromadziło przedsiębiorców z całego regionu.

foto. MTP GRUPA / grupamtp.pl

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież