Nie lokalne

Tymczasem rusza budowa mostu w ....

  • nadesłąne do eoborniki

  foto - firma Gotowski

 

Jak informują przedstawiciele firmy Gotowski rusza budowa mostu w Międzychodzie. Jest to zapewne bardzo ważna inwestycja, jednak wolelibyśmy aby ta firma właśnie rozpoczynała budowę mostu w Obornikach.

Awans Generała Jan Podhorskiego

  • Bartek Tomczak

general m

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje oficerskie. Prezydent RP wręczył nominację na stopień Generała Brygady Janowi Podhorskiemu ps."Zygzak".

13.12.1981 – PAMIĘTAMY

  • IPN

Ofiary Stanu wojennego

 

13 grudnia 2016 roku przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jak co roku rocznica będzie miała swój odświętny charakter także w Wielkopolsce.  Zapraszamy na główne uroczystości rocznicowe wraz ZR Wielkopolska NSZZ „Solidarność” i Urzędem Miasta Poznania.

Spotkanie z weteranami NSZ

  • Bartek Tomczak

bt

16 lutego, jak co miesiąc, członkowie Okręgu Wielkopolska Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wraz z Generałem Brygady Janem Podhorskim ps. "Zygzak", oraz łącznikiem ostatniego Komendanta Głównego NSZ, płk Stanisława Kasznicy- Zbigniewem Tuszewskim, wzięli udział w Mszy św. w intencji Ojczyzny.

MIEJSCA ŚWIĘTE POD NIE ŚWIĘTYM NADZOREM

  • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu

KONFERENCJA IPN UAM MIEJSCA SWIETE

 

23 listopada 2016 roku w auli im. biskupa Jana Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ulicy Henryka Wieniawskiego 1 w Poznaniu odbędzie się, zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu przy współpracy Instytutu Historii UAM, konferencja naukowa „Miejsca święte pod nie świętym nadzorem. Polityka władz wobec sanktuariów w latach 1945–1989”.

Czy powstanie województwo środkowopomorskie?

  • MP

Poland woj Srodkowopomorskie plan m

Już w trakcie ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami do sejmu i senatu, słychać było o chęci utworzenia nowego województwa w północnej części Polski. Decyzje te spotykają się jednak z sporym oporem lokalnych społeczności i samorządów! Czy rząd weźmie to pod uwagę?

Dyskusja na temat JOW-ów

  • MP

jowy1

Na portalach społecznościowych toczą się gorące dyskusje na temat zbliżającego się referendum w sprawie JOW-ów, czyli jednomandatowych okręgów wyborczych. Duża część zabarwionych emocjonalnie opinii internautów ma wydźwięk pozytywny, natomiast krytycznie wypowiadają się o roli mass mediów w debacie na temat zasadności wprowadzania JOW-ów w Polsce.