Skip to main content

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

| apo-discounter | Zdrowie

apo discounter

Wypadanie włosów to bez wątpienia najczęstszy problem, z jakim zmagają się kobiety, a często również dotyka on mężczyzn. Choć lekarze przekonują, że wypadanie do 100 włosów dziennie jest normą, to nie wszyscy mają na tyle dużo włosów, by takie zapewnienia mogły ich uspokoić. Poza tym nierzadko zdarza się, że włosy wypadają w znacznie większych ilościach, a przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele.

Najczęściej powodem, dla którego włosy wypadają, są negatywne zmiany w organizmie. Włosy to pierwsza rzecz, której obciążony organizm się pozbywa na przykład wtedy, gdy nie dostaje wszystkich potrzebnych mu substancji. Dlatego włosy mogą wypadać z powodu złej diety, zwłaszcza podczas odchudzania, czy podczas choroby, gdy chory nie ma apetytu. Również stres bardzo często wywołuje wypadanie włosów, zwłaszcza długotrwały. Czasami przyczyną jest też nieodpowiedni poziom hormonów. Może to mieć związek na przykład z chorobami tarczycy, ale też z hormonami męskimi i żeńskimi. U mężczyzn nadmiar testosteronu bardzo często wywołuje łysienie. Dotyczy to zwłaszcza panów po 40. roku życia, ale sporadycznie problem ten pojawia się nawet u młodych mężczyzn, na przykład po 20. roku życia i wówczas koniecznie trzeba z tym walczyć. Oczywiście u kobiet wahania hormonów pojawiają się zwłaszcza w okresie ciąży i po porodzie oraz w czasie menopauzy i po niej - wówczas również można zaobserwować zwiększone wypadanie włosów.

Bardzo często także przyczyną nasilenia się wypadania włosów jest zły stan skóry głowy. Związane jest to na przykład z chorobami, takimi jak łupież, łuszczyca czy inne problemy skóry głowy. Także podrażnienia skóry, na przykład podczas farbowania, dostawanie się do niej środków stylizujących na bazie alkoholu czy stosowania nieodpowiednich kosmetyków, nawet szamponów, może skutkować wypadaniem.

Co ciekawe, także nadmierne przetłuszczanie się włosów nie ma dobrych skutków w tej kwestii. Na ogół panuje przekonanie, że włosów nie można myć zbyt często, nawet jeśli mocno się przetłuszczają, gdyż osłabi to je i sprawi, że zaczną wypadać. Tymczasem to nadmiar sebum obciąża cebulki, sprawia, że nie są one w sanie oddychać i w efekcie tego włosy wypadają.

Kiedy wypadanie włosów jest znacznie nasilone, trzeba koniecznie zacząć działać. Kluczowe jest nie tylko zahamowanie tego procesu (wcześniej trzeba wykryć jego przyczynę, by móc z nią walczyć), ale również sprawienie, by utracone włosy odrosły. Istotne jest to zwłaszcza w przypadku osób, które utraciły ich znaczą ilość, w efekcie czego straciły dużo na gęstości czy nawet pojawiły się prześwity. Godny polecenia jest preparat Priorin. Są to kapsułki odżywiające cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną mocniejsze, a także uśpione cebulki budzą się do życia, a więc utracone włosy zaczynają odrastać. Stosowanie preparatu jest całkowicie bezproblemowe, a skutki, jakie daje, są bardzo istotne, ponieważ włosy to ważny element wizerunku człowieka, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przedwczesne łysienie bardzo źle wpływa nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie, trzeba więc niezwłocznie zacząć z tym walczyć. 

Więcej na temat preparatu tutaj http://www.apo-discounter.pl/priorin-kapsulki-p-1897.html

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.

Autyzm u dzieci – jak się objawia?

Autyzm u dzieci jest kompleksowym zaburzeniem rozwojowym, które ma różnorodne objawy i nasilenie. Pierwsze symptomy często zauważane są we wczesnym dzieciństwie. Dzieci z autyzmem mogą wykazywać trudności w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, ograniczone zainteresowania oraz problemy w nawiązyw...