Skip to main content


Ostatnia szansa na zostanie Liderem w województwie wielkopolskim!

| SZLACHETNA PACZKA | Różne

paczka

 

Trwa rekrutacja „Liderów” do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Swoją szansę na rozwój otrzymają łącznie 62 osoby z woj. wielkopolskiego i aż 950 w całej Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lipca przez stronę www.superw.pl Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

 

Rejony, gdzie szczególnie potrzebujemy Liderów to:

Poznan - Świerczewo, Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Stęszew, Buk, Międzychód, Oborniki, Pleszew, Słupca, Wierzbinek, Chodzież, Piła, Złotów, Poznan - Piątkowo, Gmina Czerwonak, Poznan - Starołęka, Rawicz, Kołaczkowo, Murowana Goślina, Czarnków-Trzcianka, Wyrzysk, Kłodawa, Rychwał, Koźmin Wlkp, Pniewy, Swarzędz

- Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Funkcja Lidera to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie, a także dla tych, którzy już zdobyte doświadczenie pragną przekuwać w dobro oraz pomoc dzieciom i pomoc ubogim.

Kim jest Lider?

Do zadań Lidera należy przede wszystkim lokalne, całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI. To Lider rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Jego rola jest bardzo ważna – to od tego, czy znajdą się teraz Liderzy, zależy skala pomocy jaką otrzymają dzieci i rodziny w potrzebie w województwie wielkoplskim.

Działania Lidera wpływają na życie nawet setek osób – osób w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców, a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji. Pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a córeczki samotnego pana Tomka, mają swoje pierwsze w życiu, własne łóżko. To tylko parę z setek tysięcy historii, które wydarzyły się dzięki Liderom SZLACHETNEJ PACZKI.

Historie Liderów – doświadczenie, które zmienia życie

Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jakim jest Lider? - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Prezes Stow. WIOSNA.

Potwierdzają to losy Liderów. Anna Tatarewicz była Liderką AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Bydgoszczy. Wtedy jeszcze myślała o zostaniu nauczycielką, dziś jest menadżerem ds. komunikacji w Fundacji „Teraz Polska”. - Dzięki Akademii zbudowałam liczne kontakty (także z gwiazdami), nauczyłam się organizacji dużych wydarzeń i obsługi mediów. Zdobyłam szereg umiejętności, które do dziś przydają się w mojej pracy zawodowej – podkreśla Anna.

Jej perspektywę podziela Bartosz Płaszczyński – były Lider SZLACHETNEJ PACZKI w Krakowie, obecnie dyrektor logistyki w dużej firmie. - Swoją przygodę z Paczką zaczynałem w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później sam zbudowałem 28-osobowy zespół wolontariuszy
i koordynowałem jego pracę przez kilka miesięcy – opowiada Bartosz. - Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją pracę zawodową. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim – dodaje.

Jak się zgłosić?

Kandydaci na Liderów mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. Rekrutacja potrwa do 15 lipca.

- Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ liczba lokalizacji, gdzie poszukujemy Liderów, jest ograniczona. Kolejność zgłoszeń też będzie miała znaczenie – podkreśla Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA. 

 

Na jakich fachowców jest zapotrzebowanie w Pile?

Stopa bezrobocia w Pile w styczniu 2024 roku utrzymała się na poziomie 5,3% (ogólnokrajowa stopa bezrobocia w tym samym okresie wynosiła 5,4%). Znalezienie zatrudnienia w Pile nie powinno więc stanowić większego problemu, zwłaszcza w przypadku zawodów deficytowych.

Ile bierze firma sprzątająca za godzinę?

Usługi firm sprzątających stały się nieodłącznym elementem współczesnego życia, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą, który chce utrzymać czystość w miejscu pracy, czy też zależy ci na pięknym mieszkaniu, podpowiemy ile takie usługi kosztują. 

Moda na zimne dni. Co ubrać, gdy pogoda nie rozpieszcza?

Zimowe dni mogą być wyzwaniem dla stylizacji, ale również stanowią świetną okazję do wyrażenia swojego unikalnego stylu. W artykule tym odkryjemy, jak połączyć funkcjonalność z modą, aby cieszyć się zimowymi dniami w pełni komfortowo i stylowo.

Bielizna na Dzień Kobiet: Gdzie kupić idealny prezent dla Twojej dziewczyny?

Dzień Kobiet to doskonała okazja do celebracji kobiecej siły, niezależności i piękna. Chcesz pokazać ukochanej, jak wiele dla Ciebie znaczy? Wybierz intymny prezent, który wyrazi więcej niż tysiąc słów! Bielizna damska na prezent zyskuje na popularności ze względu na swoją unikalną zdolność do łą...

Zaproszenia na 18 - kiedy wręczać, jakie wzory wybrać

Osiemnaste urodziny stanowią symboliczny punkt zwrotny w życiu. To czas, gdy młoda osoba przekracza progi nie tylko pełnoletniości, ale też większej samodzielności i odpowiedzialności.

Jak dobrać odpowiednie gadżety reklamowe dla nowych pracowników?

Istnieje niepisany zwyczaj, że nowi pracownicy w firmie otrzymują specjalny „pakiet powitalny”. Co się na niego składa? Przede wszystkim praktyczne gadżety firmowe. Mogą być to zarówno długopisy i notesy, jak również parasole, torby czy nawet breloki z latarką. W jaki sposób dobrać je tak, aby by...

Jak ławki miejskie wpływają na jakość życia w mieście?

Ławki miejskie są ważnym elementem infrastruktury miejskiej, odgrywającym kluczową rolę w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych przestrzeni publicznych. Ich obecność w miastach ma znaczący wpływ na zdrowie, dobrostan mieszkańców oraz jakość życia w obszarach miejskich.