Rożnovia lepsza od Zielonych (foto)

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Roznovia pokonala Gaj Maly

W ostatnim spotkaniu w tej rundzie na własnym boisku Rożnovia podejmowała Zielonych Gaj Mały.Przeciwnik, który posiadał punkt więcej od gospodarzy tego spotkania był ciężkim rywalem jednak to Rożnovia objęła w tym spotkaniu miano faworyta. Tak też wyglądało to w samym spotkaniu.

Gospodarze przejęli inicjatywę i pierwsze minuty gry starając się kontrolować przebieg spotkania atakowała cyklicznie na bramkę gości. Najgroźniejszym punktem tego spotkania były stałe fragmenty gry. To z rzutów wolnych i rożnych goście starali się zdobyć bramkę na prowadzenie. Nie udało się to jednak i do połowy był bezbramkowy remis.

Drugą część gry Rożnovia grała w przewadze, zawodnik drużyny gości pod koniec pierwszej części spotkania groził sędziemu czego konsekwencją była czerwona kartka dla rezerwowego zawodnika. Przewaga liczebna okazała się przydatna. To właśnie niej ataki na bramkę gości były częstsze. Jedną z lepszych okazji miał Krystian Kołodziej. Po pięknej akcji znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak jego techniczny strzał minął słupek o zaledwie kilka centymetrów. Po kwadransie znalazł się w podobnej sytuacji. Tym razem chciał ominąć bramkarza. Zapędził się jednak za daleko i kopnięta piłka obroniona uprzednio przez bramkarza znalazła się pod nogami Jakuba Dorosza, który strzałem przy krótkim słupku wyprowadził Rożnovię na prowadzenie. Napięta atmosfera na boisku obfitowała w wiele fauli choćby na Mateuszu Byczyńskim, który rządził na środku boiska. Wynik 1-0 utrzymał się już do końca spotkania. Rożnovia zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 17 pkt.

Rożnovia Rożnowo vs Zieloni Gaj Mały 1-0

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.