Rożnovia rozpoczęła od przegranej

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Roznovia rozpoczęła rundę wiosenna od 3 punktówMecz inaugurujący rundę rewanżową dla Rożnovii Rożnowo nie był dobrym spotkaniem. Piłkarze Mirosława Chudzińskiego udali się bowiem do Tranowa, gdzie w niedzielę 30 marca zmierzyli się z miejscową Tarnovią.  Drugi zespół A-klasy wsparty  kilkoma zawodnikami  grającymi w IV lidze rozgromił drużynę z Rożnowa 4-0.

Od pierwszego gwizdka, drużyna gospodarzy umiejętnie sprawdzała przeciwnika. Doświadczenie zawodników Tarnovii wzięło górę a remisowy wynik nie utrzymywał się długo. Przez pierwsze 15 minut Rożnovia miała swoje okazje bramkowe jednak tego dnia, każdemu z zawodników brakowało skuteczności. Bramka dla gospodarzy padła w 34 minucie spotkania. Po zagraniu wzdłuż pola karnego napastnik pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Dogodne akcje na wyrównanie wyniki marnowali odpowiednio Adrian Szymot i Damian Ławniczak. Do przerwy wynik 1-0, ale prezentów ze strony gości w defensywie nie brakowało.

Druga część gry to kolejne ataki Tarnovii i korekty w składzie obu zespołów. W 64 minucie spotkania za faul na napastniku sędzia wskazał na jedenastkę. Egzekutor nie dał szans bramkarzowi i podwyższył wynik meczu na 2-0. Kilka minut później po stałym fragmencie gry padła kolejna bramka. Po dośrodkowaniu, niepilnowany zawodnik drużyny z Tarnowa po raz kolejny pokonał Krzysztofa Szymkowkiego i w ten sposób zrobiło się 3-0.

Pojedynek nie odbył się bez kontrowersyjnych sytuacji. Po ewidentnym faulu i ciągnięciu za koszulkę w polu karnym przez bramkarza gospodarzy na murawę padł Krystian Kołodziej. Arbiter główny spotkania nie dopatrzył się przewinienia i nakazał dalszą grę. Wynik spotkania ustalony został w 88 minucie kiedy to zawodnik Tarnovii minął obrońcę, potem bramkarza i strzelił na przysłowiowego „pustaka”.

Rożnovia vs Tarnovia 0-4

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.