Turniej Siatkówki Plażowej w Pruścach

| Marlena Michalska | Na sportowo

prusce

W dniach 23-24 lipca w Pruścach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej. Była to druga edycja tej imprezy. W 2015 w zmaganiach wzięło udział 12 drużyn, w tym roku już 16.

Rozgrywki podzielone były na dwa etapy: w sobotę odbywały się mecze grupowe (cztery grupy po cztery zespoły, z których dwa najlepsze zapewniały sobie awans), w niedzielę 8 najlepszych zespołów zagrało systemem brazylijskim (do dwóch przegranych). Po kilku godzinach rywalizacji najlepszą ekipą okazała się drużyna FLUX MEDICAL – Matusz Grześkowiak, Jacek Łukowski, Maciej Walkowiak (obrońcy tytułu sprzed roku), która po tie-breaku pokonała MIMAX ROGOŹNO – Łukasz Felsmann, Przemysław Daleki, Krzysztof Olędrowicz, Mateusz Kasprowicz. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna MYGYM ROGOŹNO – Magdalena Jaśkiewicz, Dominik Moskal, Bartosz Szwal, która w meczu o brązowy medal pokonała trójkę YOUNG BOYS PRUŚCE – Damian Wachowiak, Łukasz Zaranek, Bartłomiej Łatka, Artur Czajkowski.

Najlepszym zawodnikiem został siatkarz FLUX MEDICAL – Mateusz Grześkowiak, a najlepsza zawodniczką – Magdalena Jaśkiewicz z MYGM ROGOŹNO. Pod względem organizacyjnym impreza wymagała większego zaangażowania niż rok temu – mówi pomysłodawca i organizator Turnieju Łukasz Zaranek (radny RM w Rogoźnie). Większa ilość drużyn, mieszany system rozgrywek i dwa dni ciężkiej pracy sprawiły, że realizacja turnieju przeszła nasze oczekiwania. Słowa wielkiego podziękowania należą się naszym Partnerom: LGD Dolina Wełny, Lea Fashion, MYGYM, Greven Logistics, LS Rally Team oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia.

Warto dodać, że boisko do siatkówki plażowej zostało wykonane wyłącznie pracą własną mieszkańców w 2015 roku, a impreza tego typu jest – jak podkreślali uczestnicy tegorocznego turnieju – jedyną w gminie Rogoźno.

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.