Ważne wygrane Niezniszczalnych i Remo Sł. Patrol (foto)

| Łukasz | Na sportowo

Remo pokonalo Ziomki

W niedzielę 1. marca ponownie rywalizowały zespoły w Halowej Lidze Piłki Nożnej. Doszło do kilku ważnych rozstrzygnięć.

Pauzę w rozgrywkach Ekstraligi miał Askon. Wykorzystał ten fakt Remo Słoneczny Patrol. W arcyważnym spotkaniu pokonał 3:1 Ziomki. Do rozstrzygnięcia doszło dopiero w drugiej części. Przez wiele minut drużyny skupiały się na defensywie. Akcji bramkowych brakowało. Zmieniło się to w 18 minucie gry. Remo wówczas objęło prowadzenie. W kolejnych minutach rosła przewaga tego zespołu. Coraz bardziej uwidoczniała się przewaga fizyczna i techniczna. Kolejne 2 bramki były właśnie tego konsekwencją. Gdy wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty bramkę dla Ziomków zdobył Michał Grabiarz. Czubkiem swego buta zmienił lot piłki i pokonał bramkarza rywala. Chwilę później Ziomki miały szansę na drugą bramkę, ale zabrakło skuteczności. Na więcej zabrakło czasu. Tym sposobem Remo powróciło na pozycję liera i ma 1 punkt przewagi nad Askonem.

W innym spotkaniu Błysk pokonał Agro 2:0. Tutaj także do rozstrzygnięcia doszło w drugiej części gry. W meczu tym nie brakowało fauli i nerwowych sytuacji.

Niezwykle ważne spotkanie odbyło się w 1. lidze. Niezniszczalni grali z Underground. Wygrana tych drugich pozwoliłaby włączyć się do walki o awans innym zespołom. Tak jednak się nie stało. Niezniszczalni pokonali przeciwnika 3:2 i umocnili się w fotelu lidera.

Z tego rozwiązania ucieszyło się także Belenenses. Dzięki wygranej z Monarem wskoczyli na trzecie miejsce i mają tylko 1 punkt straty do Cotty, która ma też jedno spotkanie więcej na swoim koncie.

Poniżej komplet wyników niedzielnej serii wraz z tabelą i krótką fotorelacją.

tabela hlpn

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.