Pięć medali obornickich karateków na World Karate Cup w Łodzi

karate

800 zawodników z 12 krajów  rywalizowało w sobotę i niedzielę (9,10.04) na  największym w Polsce Turnieju Karate Olimpijskiego „Harasuto World CUP” , który odbył się w Łodzi.

Wśród nich wystąpiło 11 zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan trenowanych przez Wojciecha Blocha.  Poziom konkurencji  indywidualnych i drużynowych,  stał na najwyższym światowym poziomie.

Zawodnicy z Obornik mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami  z reprezentacji Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Rosji, Litwy, Łotwy, Słowacji. Białorusi, Szkocji ,Niemiec ,Czech oraz najsilniejszych klubów z Polski. W tym gronie oborniccy sportowcy zdobyli  5 cennych medali, pokazując ,że są już gotowi do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Europy w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepiej spisała się Olga Kaczmarek , która indywidualnie w kategorii wiekowej do 18 roku życia (U18)wywalczyła brązowy medal w kata, natomiast w konkurencji do 21 roku życia (U21) zdobyła srebro. Drużyna kata w składzie Julia Wojciechowska, Magdalena Zydorczak, Marta Zydorczak uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii do 14 życia(U14), powtarzając ten wynik również w kategorii do 16 roku życia (U16). Ostatni z medali zdobyła drużyna chłopców w składzie Kacper Rodak, Mikołaj Michalak, Jakub Dykcik , która po zaciętych bojach z reprezentacjami Ukrainy, Słowacji i Litwy zdobyła srebrny medal.

Znakomite występy indywidualne zaliczyli również  Maciej Mullauer, Kacper Rodak oraz Nikodem Januszak. Cała trójka wygrała po trzy walki w swoich kategoriach wiekowych, przegrywając dopiero walkę o wejście do strefy medalowej, plasując się ostatecznie na pozycjach 5-8. Podkreślić należy fakt ,że w ich kategoriach startowało po 40 zawodników prezentujących bardzo wysoki poziom. W zawodach dzielnie walczyli także Filip Kuźniak oraz  Jakub Kuklewski.

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate.

W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!