Oborniki. VI Bieg Niepodległości (foto)

| MP | Biegi

109

VI Bieg Niepodległości w Obornikach cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Pierwotnie przewidziana maksymalnie 900 miejsc, ostatecznie zwiększono dopuszczalną liczbę zawodników. Na mecie zameldowało się łącznie 1079 biegaczy.

Biegi odbywające się w dniu 11 listopada to nie tylko impreza sportowa, to również szczególna manifestacja na upamiętnienie tego szczególnego Święta. Przed samym biegiem odśpiewano Hymn Polski. Ta chwila była wzruszająca i na pewno dała moc wielu biegaczom.

Trasa biegu w całości prowadziła po ulicach Obornik. Początkowo było bardzo tłocznie, jednak już za „małym mostkiem” sznur biegaczy zaczął się znacznie wydłużać. Na trasie nie było zbyt wielu kibiców, jednak Ci którzy byli mocno dopingowali sportowców. Wielu z nich miało flagi narodowe. Przy restauracji Mania zainstalowali się adepci szkoły muzycznej z Obornik i umilali swoimi występami bieg.

Na tej samej trasie odbywał się bieg na 5 kilometrów i 10. Najszybciej na 5 km pobiegł Michał Zielsdorf, zajęło mu to 17:06 minuty, najszybszą panią była Wioletta Sobczak z Witkowa, z czasem 20:30 min. Dłuższy dystans 10 km wygrał mieszkający w Dąbrówce Leśnej Dariusz Szrama w czasie 34:19 minuty. Pierwszą kobietą która przebiegła 10 km była Monika Brzozowska z Krzepic, czas: 39:37 minuty.

Tego dnia biegaczom dopisała pogoda, niezbyt mocny wiatr, wilgotno ale bez ulewnego deszczu. Przy takiej pogodzie bardzo dobrze się biega. Trasa biegu nie zbyt wymagająca, nie ma znacznych podbiegów, tak więc można tutaj bić biegowe rekordy.

Bieg Niepodległości zorganizowany był przez OCS i UM Oborniki. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich wolontariuszy.

{phocagallery view=category|categoryid=258|limitstart=20|limitcount=40}

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.