Skip to main content


Ranking kont oszczędnościowych – czyli gdzie teraz warto trzymać pieniądze

| Tekst sponsorowany | Finanse

oszczedzanie

Na rynku zapanowała posucha jeśli chodzi o dobre oferty lokat. Niezłą alternatywą może okazać się konto oszczędnościowe, które posiada nieco niższe oprocentowanie niż najlepsza lokata, ale pozwala na swobodne dysponowanie środkami pieniężnymi.  Oferta kont oszczędnościowych jest na tyle bogata, że zdecydowaliśmy się przejrzeć propozycje banków i wybrać te, które naszym zdaniem są godne uwagi. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych kont oszczędnościowych.

Naszym zdaniem, najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku jest rachunek oferowany przez ING Bank Śląski. Jest to konto z oprocentowaniem na poziomie 2,5% w skali roku. Konto jest darmowe jeśli chodzi o założenie i prowadzenie rachunki. Największą zaletą konta jest możliwość zarządzania nim poprzez mobilną aplikację ING. Nie wymagane jest otwieranie równocześnie rachunki osobistego. Oprocentowanie jest gwarantowane przez pierwsze 4 miesiące od założenia konta. Następnie może ulec zmianie pod wpływem czynników rynkowych. Oprocentowanie obowiązuje do kwoty 100 tys. zł. Powyżej tego pułapu oprocentowanie spada do 1% w skali roku.

Równie ciekawie prezentuje się oferta Alior Banku. W tym przypadku możemy liczyć na oprocentowanie rzędu 2,25% w skali roku. Konto jest darmowe w prowadzeniu. Alior oferuje nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat. Do rachunku wydawana jest karta debetowa. Bank zapewnia możliwość wydania do 10 takich kart.

Na rynku można znaleźć jeszcze inne, w miarę dobrze oprocentowane rachunki. Do takich należy zaliczyć m.in. konta w Citi Banku oraz Toyota Banku. Są to konta, które gwarantują 2% w skali roku. Nie pobierane są opłaty za prowadzenie ani założenie. W ramach kont można jeden raz w miesiącu bezpłatnie wypłacić oszczędności. Pozostałe wypłaty są obciążone prowizją. Dodatkowo należy zaznaczyć, że konto oszczędnościowe w Toyota Banku ma ograniczenie w postaci kwoty depozytu. Oprocentowanie 2% w skali roku obowiązuje od kwoty 50 tys. zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...

Powtarzające się świadczenia niepieniężne - Nowa rzeczywistość dla spółek z o.o.

Współczesny rynek biznesowy stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań, wymagając elastyczności i innowacyjnych podejść w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Od marca emerytury i renty uległy zmianie

Od 1 marca nastąpiła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Została ona przeprowadzana z urzędu. Świadczenia wzrosły o 12,12 procenta.

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź,...

ZUS o świadczeniu wspierającym: najpierw decyzja wojewódzkiego zespołu, potem wypłata

1 stycznia 2024 r. wejdą w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Przyznawać i wypłacać świadczenie będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale dopiero po wydaniu przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności decyzji o ustaleniu pozio...